Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Dante Mitro

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua.Am un opel insignia din 2010, iar de cateva zile am observat ca nu mi se deschide portbagajul, si in acelasi timp mi se stingeau si se apri deau toti martorii din bord.am verificat panoul electric din portbagaj, unde e conectata mufa, si acolo era apa.Ok, pe undeva imi intra apa acolo.Am curatat, am fost si la service si au curatat si aia si au zis ca problema e de acolo.A mai patit cineva asa? Nu stiu ce sa ii fac.
  • amaier

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2009 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Parerea mea este sa ''te incarci'' cu multa rabdare si sa cauti sursa pe unde iti intra apa. Apa in usi/portbagaj este una din meteahnele masinilor Opel (dar nu numai). Numai eu stiu cat mi-am batut capul sa vad pe unde si cum se aduna apa in usile din spate (in partea de jos, la cheder).
Legat de deschiderea portbagajului, de unde nu se deschide? De la buton sau din cheie?
  • Dante Mitro

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Pana acum nu se deschidea de nici unde.Bine pana sa imi dau seama ca e apa in modulul de inchidere centralizata din portbagaj.De la apa, circuitele nu isi mai faceau treaba.Acum, cand usuc, merge si din interior de la buton si de la cheie, dar nu mai functioneaza butonul de pe usa de la portbagaj. Stiu ca trebuie sa ma apuc sa desfac pe acolo, ca sa imi dau seama, dar ma apuca toti nervii cand vad ca face figuri.
  • amaier

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2009 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Treaba cu butonul de pe usa de la portbagaj este cunoscuta, intra apa in el si adios.
Eu l-am comandat de pe aliexpress 20 roni (aprox 5 $).
Detalii cum se schimba butonul la hatchback/sedan aici: http://www.youtube.com/watch?v=d9WZLjMjSi4
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR