Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
N-au nici o legatura una cu cealalta.
  • comyrms

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2008 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salut.
am un opel astra classic II cu urmatoarea problema: periodic se pierde sincronizarea telecomenzii cu modului masinii. sincronizez telecomanda apoi aprox o sapt merge bine, dupa aceasta perioada butoanele incep sa mearga greu (tin apasat mult pana se incuie / descuie) apoi trebuie iar sincronizata telecomanda. bateria telecomenzii este buna, contactele telecomenzii verificate. a mai intalnit cineva problema asta? un sfat ceva?
multumesc.
  • deleted-96220

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Sunt mai mult de 3 ani de cand nu-mi mai functioneaza inchiderea/deschiderea masinii din telecomanda.
Am dus-o chiar si la dealer oficial OPEL. Mi s-a spus ca poate fi o piesa care este pe langa contact sau chiar contactul in sine, sincer nu mai tin minte. Sau daca nu telecomanda insasi.
Azi am primit un OP-COM Opel cumparat de pe Aliexpress si am incercat sa o reprogramez dar fara nici un rezultat.
Poate aveti vreo idee.. ca eu habar n-am, am incercat tot ce mi-a trecut prin cap... contact pus, tinand apasat pe buton.. in zadar.

Am sa atasez un video. Nu inteleg exact ce se intampla cu telecomanda.

Mentionez ca telecomanda a incetat sa functioneze cand am inlocuit bateria masinii(nu a telecomenzii). Am schimbat bateria telecomenzii am refacut si ceva lipituri la butonasele de deschis/inchis, baterie.
Masina este un Vectra B 2.0 DTI an 2000 X20DTH
VIDEO AICI: https://tinyurl.com/y4ctewmg



MODEL: Vectra B 2000
MOTOR: x20dth
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR