Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • Andy-Opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2016

  • Mesaj Privat
@daveraux: mie mi-a indreptat ceva pini la mufa, aparent nu mai am eroarea asta de 1 sapt..
Tie ti-au mai zis ceva de far?
Skip ads

  • daveraux

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salut, la mine service-ul a obtinut acordul pentru a schimba farul.
Mi-a zis insa ca nu sunt pe stoc deoarece au un noul producator pentru ele si deci va mai dura un pic pana va ajunge farul.
  • Andy-Opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2016

  • Mesaj Privat
super, clar, daca va aparea eroarea din nou la mine voi merge si eu cu ea la Braila la Radacini, ca astia din Bucuresti aparent, daca faru se aprinde zic ca e bun Smile) desi in UK, Germania, farul cu pricina se schimba..
  • guvo01

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Salut
Aceiasi eroare. Aparea aleator in bord, nimic vizibil la faruri. Am fost cu ea la GTT. La prima vizita au sters doar eroarea. La a doua vizita au zis ca au facut diagnoza completa si le-a iesit led ars far dreapta. Singura solutie, inlocuire. Masina e in leasing operational. Au luat-o si au dus-o pe la Baneasa in alt service Opel si dupa o saptamana au venit cu farul schimbat.

In concluzie schimbare far. 🤗 iubesc tehnologia si meseriasii de pe la service
Skip ads

  • Andy-Opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2016

  • Mesaj Privat
salutare, da si la mine apare aleator, problema e ca cei de la radacini din vitan zic ei ca ledurile merg... acum am programare la Braila sa vedem ce zic baietii de acolo Smile
cred ca sunt mai multe cauze din ce poate aparea...
  • Andy-Opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2016

  • Mesaj Privat
la mine a fost destul de simplu, am fost si eu la Braila Radacini (SUPER OK si oamenii de acolo) si mi-a mutat calculatorul farului de pe un far pe celalt, de atunci nu am mai avut probleme... speram sa nu mai fie.
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,053
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Adica ti-au fost schimbate modulele farurilor , intre ele ? Fiecare far are 3 module !
  • Andy-Opel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2016

  • Mesaj Privat
asa cred, mia spus electricianul (super OK omul)... ca in caz ca mai apare, vedem daca apare tot pe farul din dreapta cum era inainte atunci inseamna ca trebuie schimbat acel far, daca eroare se muta pe partea stanga atunci inseamna ca trebuie schimbat calculatorul(unde este acum montat). El mi-a spus ca a schimbat acel caltulator de la un far la celalt.
Dar ce e drept de atunci nu a mai aparut eroarea si este cred ca mai bine de o luna si am fost atent tot timpul, ca nu cumva sa apara scurt in bord si apoi sa dispara.. nu a aparut deloc.

Am scris asta pt ca poate si altii au sau vor mai avea problema asta si sa stie posibile solutii de rezolvare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR