Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • odo

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salut!
De o saptamana ma tot confrunt cu un pres umed din spate, pasager partea dreapta. Nu stiu cum de s-a udat, chestia este de la ultima zapada a inceput sa fie umed. Apa nu intra in masina, nu sta nimeni in spate, foarte rar, dar totusi presul si mocheta de dedesupt sunt ude, chair fleasca au fost la un moment dat. Nu imi pot imagina pe unde ar intra apa, mai ales ca sub scaun nu este ud, deci nu vine de pe instalatie. Idee este ca trebuie sa o usuc cu o aeroterma ceva (feonul nu face fata), dar vreau sa aflu pe unde poate intra apa sa previn asta, mai ales ca se face umezeala rau in masina. Am atasat ceva poze si un video mic.
V-ati confruntat cu asa ceva vreodata?
Multumesc!

Model: Astra H
An fabricatie: 2005
Cod motor: 1.6xep

[img]https://postimg.cc/gallery/1tmis74b2/[/img]
[streamable]https://streamable.com/7day2[/streamable]
  • rider1

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Pragul era umed? Apa intra pe la difuzoare. Eu am avut problema asta la toate ușile. Este o problemã la H-uri. Da o cãutare, e problemã discutatã.
  • odo

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salut! Nu este pragul, doar in mijloc... Astazi am desfacut aparatoarea de pastic a pragului si am bagat mana dedesupt. Surpriza: era fleascaaaaa... Am stors un pic, si astazi mi-am luat o suflanta puternica sa usuc ala. Nu se vede vreo gaura, nu se vede nimic, nu imi pot imagina pe unde ar fi intrat atata apa.
Problema este alta: a inceput un pic sa miroasa a tras, a mocheta umeda. Cu cea sa putea scapa de acel miros? Am dat cu un pic de vanish, dar nimic...
  • rider1

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Pânã nu scapi de umezealã, nu scapi de miros. Poți sa dai cu orice. Sigur apa vine de la ușa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR