Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • lmmjvsd

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2004 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Salut cu respect membrii clubului.Sunt posesorul unui astra si am zis sa-l modernizez un pic in trend cu noile aparitii.Am pus pe el o navigatie eonon dar nu pot accesa meniul ascuns(BC) pentru ca la tester mi a dat eroarea u2201 lipsa comunicatie magistrala CAN cu EHU -intermitent.Va rog sa-mi spuneti ce am de facut?Unde este problema?Sa aveti mila de mine daca nu am fost explicit conform asteptarolor voastre dar sunt si eu un batranel de 52 de ani care nu se pricepe prea bine la tehnologie.Un lucru de specificat:masina cand am cumparat o acum cativa anj bunj jn urma a avut pe ea montat un cd JVC asa ca nu cunosc daca problema a fost mai veche neavand cd original.Cu speranta ca cineva ma va ajuta cu o informatie nu-mi ramane decat sa va multumesc anticipat penrtu raspuns si sa va doresc numai bine ,multa sanatate in noul an



Model: Astra
An fabricatie: 2004
Cod motor: z16xep
  • Georgius

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Probabil unitatea dumneavoastra nu e compatibila CAN, asa cum nici a mea, JVC KDR 220BT, nu este si am eroare comunicare cu unitatea.
  • lmmjvsd

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2004 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Mulțumesc pentru rãspuns.Am contact o persoana care se pricepe calculatorare auto , poate rezolva ceva.Revin cu amãnunte.Numai bine
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Doar cu CD-player original ai comunicare CAN.
Sculele aftermarket nu comunica cu display-ul masinii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR