Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • magma7

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua, am luat un Opel Astra H 2005 1.9 Diesel 150cp. Am facut o pana dar spre surprinderea mea roata de rezerva atingea etrierul(din fata), io crezand ca roata e prea mica am cautat alta mai buna. Aparent roata r16 e buna, avand in vedere ca am nevoie de r16, dar cand sa cumpar o roata de rezerva de r17 mi s-a spus ca am nevoie de distantier, ca de asta nu merge si atinge etrierul. Io acum am doua roti de rezerva(din tabla, prima care o aveam si a 2-a obtinuta gratis de la un prieten). Am cautat pe net peste tot, am gasit jante compatibile dar niciuna nu avea distantier. Mi s-a spus ca trebuie sa o fac la un strungar, am cautat pe net distantieri si asta vreau sa va intreb. Io habar n-am ce drq inseamna toate numere alea, io stiu ca masina e r16, anvelopele le am de r17/225/45, deci nu stiu ce marime la distantier sa cumpar. Pe carte am scris 205/55R16 91 H/6.5JX16(anvelopele le am r17/225/45 deoarece mi s-a spus ca sunt compatibile, si sincer nu am obs probmele). Normal ca trebuie sa cumpar distantiere gen cu 5(5 prezoane) dar restul de mm habar n-am(gen cum vine roate pe disc nu?). Iar cealalata chestie esre pretul,ca din cate am vazut media este gen de 300 lei....si e cam scump. Ce marime ziceti ca ar trebuii sa cumpar distantierele?(avand in vedere ca e roata de rezerva as vrea ieftin)
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR