Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • ADragomir768

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2019

  • Mesaj Privat
E vreo problema dacã am cumpãrat mașina, un Opel Astra J 1.7 cdti Sports tourer 110cp, cu cauciucuri 205/60 R16, iar eu pun 205/55 R16 asa cum scrie în CIV? Ma refer la erori de vitezometru, etc. Moderatorii vã rog sã mã scuzați dacã nu am postat unde trebuie.
Skip ads

  • epidaurus

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Legal trebuie sa montezi ce scrie in CIV. Poti monta si alte dimensiuni dar s-ar putea sa ai probleme cand faci ITP-ul.


Ultima modificare facuta de epidaurus la Mar 15 Jan, 2019 8:18 pm, modificat de 2 ori in total
  • yodus

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2017 B16DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Problema ar fi ca vei avea garda mai jos...si asa e destul de joasa ...daca ma contribui si tu atunci e problema ta.
  • ADragomir768

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Nu ar fi o problema cu garda dacã e mai joasã... Întrebarea mea e dacã trebuie sa ii fac ceva modificãri din calculatorul de bord sã nu îmi dea erori gen vitezometrul îmi arata 90 km/h și eu de fapt am 84 km/h.
Skip ads

  • akim

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2016 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Diferenta de viteza nu este asa de mare (80km/h vs 82.59km/h)
Atentie, probleme pot fi mai multe si mai grave in cazul in care se circula cu alte cauciucuri decat cele inscrise in CIV!
  • ADragomir768

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Mulțumesc! De asta vreau sa le schimb. Acum am pe masina cauciucuri care nu sunt înscrise în CIV, respectiv 205/60 R16... În carte am 205/55 R16... Asta e motivul pentru care le schimb.
  • matei niculae

  • Mesaje scrise: 418
  • Locatie: Italia
  • Masina: Insignia 2010 A20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Cu cauciucuri de 205/55/16 daca te uiți pe un sait internet unde sunt desfãșurãri de anvelope vei vedea cã pisrzi și la km parcurși .la schimbãri de trepte vitezã sint mai scurte dar la drum lung motorul lucreazã la turații mai mari și vitezã ceva mai micã .ai consum mai mare .cam la 100 km ai cu 2.5 km mai puțin
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR