Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Am ajutat-o pe dna Olga. Avand soldul fracturat, nu se poate deplasa deloc pe cont propriu. Am fost nevoiti sa o transportam pe scari cu ajutorul unui scaun normal, apoi prin intermediul autoturismului, catre alt domiciliu.
Implicarea ta, in orice mod, ne-ar ajuta enorm sa dezvoltam acest proiect -> www.taxigratis.ro



Skip ads

  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Salut,am citit tot topicul, e de apreciat ce faci tu mai ales in cazurile grave insa ma gandesc ca sunt si f multi oportunisti.Sa te chem pe tine sa ma duci din A in B pe motiv ca nu am bani de metrou pana la Gara de Nord mi o mare marlanie doar motivand ca nu imi ajung banii.Alta faza aiurea mi se pare asta, e cam ilogica dar hai, te tratezi la Amethyst unde se platesc bani grei pt tratament insa nu ai pe nimeni in familie care sa te duca cu masina sau macar bani de transport.O lunga perioada de timp am fost politist, o scurta perioada dupa aceasta am fost taximetrist mai exact 2 ani dupa care am revenit inapoi la vechea profesie.Nu tot ce zboara se mananca.
  • gyenes

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira z1.8xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Dar vezi alex, cu toate ca sigur a mai mers si la nesimtiti sa-i transporte, el continua.asta inseamna determinare si increderea ca inca mai exista si oameni onesti si saraci care chiar au nevoie de un transport , dar nu si-l permit.nu baga pe toti in oala cu nesimtiti din cauza unor gunoaie profitoare.spor la ce faci ,chiar daca-i o picatura in ocean .
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salut,

Incerc sa ajut doar persoane cu probleme financiare si medicale grave, care nu se pot descurca pe cont propriu. Intr-adevar, am intalnit situatii in care nu am fost 100% sigur ca persoanele respective nu se puteau descurca (din punct de vedere financiar macar) pe cont propriu, insa am lasat de la mine si am mers mai departe. Acesta este un risc pe care trebuie sa mi-l asum. Incerc sa filtrez cat de bine pot cazurile si sa ii ajut doar pe cei care au nevoie.
Skip ads

  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
L-am ajutat pe dn. Tino, oferindu-i transport gratuit. El nu se poate deplasa decat cu ajutorul carjelor, pe distante foarte scurte.
Implica-te si tu -> www.taxigratis.ro



  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Am ajutat-o pe Andreea, o fetita care suferã de boala oaselor de sticlã, ea aflându-se la București pentru tratament.
Este imobilizatã in scaun cu rotile din cauza multiplelor fracturi.
Implica-te si tu -> www.taxigratis.ro



  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
L-am ajutat pe Daniel, oferindu-i transport gratuit din Buftea pana la o clinica in Bucuresti, el avand probleme de vedere, suferind de paraplegie spastica.
Implica-te si tu: www.taxigratis.ro
Prin proiectul Taxi Gratis oferim transport gratuit in Bucuresti persoanelor cu grave probleme de sanatate si financiare.



  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
O fosta vecina avea la fel, cancer la oase sau ce saracia. Calca nitel stramb si o puneau in ghips.
Tine-o tot asa
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Am ajutat-o astãzi pe doamna B, care suferã de paraparezã spasticã. Nu se poate deplasa deloc pe cont propriu, nu are pe nimeni alãturi pentru a o ajuta atunci când trebuie sã se deplaseze la clinici, spitale sau în alte locuri.
Implicã-te și tu - https://www.taxigratis.ro/implica-te-si-tu
Puținã lume conștientizeazã cã exista foarte multe cazuri dramatice de acest gen.
Doamna dorește sã rãmânã anonimã, respectãm acest lucru.



  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Am ajutat-o pe Gabriela, oferindu-i #transport #gratuit pânã la domiciliu. Ea suferã de tetraparezã spasticã.
Implicã-te ºi tu: https://www.taxigratis.ro/implica-te-si-tu



  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salut!

Va asteptam Luni, 17 Decembrie, orele 20:00, la un Concert de colinde in scop caritabil, pentru proiectul Asociatia Taxi Gratis.
Intrarea este pe baza de donatie. Fiecare daruieste cat doreste pentru aceasta cauza frumoasa.
Locatie: Decadance, str. Vasile Alecsandri 4
Event link: https://www.facebook.com/events/946958975489776/?ti=ia



  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Fii #sustinãtorul nostru! Dacã îti place ceea ce facem, ne poti ajuta în mai multe moduri.

Îti poti oferi ajutorul astfel: redirectionând 2% din impozitul pe venit sau 20% din impozitul pe profit, donând online o sumã modicã, oferind o sumã de bani prin contract de donatie.

În cazul în care vrei sã te implici si fizic, ai posibilitatea de a #voluntaria în cadrul proiectelor noastre.

Mai multe detalii poti gasi pe site-ul nostru -> https://www.taxigratis.ro/donatii/

Iti stam la dispozitie pentru orice nelamurire.



Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR