Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Sunt in cautare de MP3-player si imi e foarte greu sa le identific pe cele compatibile cu volanul si display-ul masinii (cu interfata EDI). In mod sigur mai sunt multi altii in aceeasi situatie.

Asa ca rog pe cei care stiu astfel de modele, indiferent de producator, sa posteze aici detalii (de preferat link catre ofertant), iar eu voi edita acest post astfel incat sa avem o lista - putem adauga si scurte descrieri, un pret ar fi binevenit.

RUGAMINTE MARE!!! fara polemici, fara off-topic!

Incepem:
MP3-Player VDO CD 773 MP3
MP3-Player VDO CD 783 MP3
CD-Player CD 753 X
CD-Player CD 723 X
MP3-Player VDO-Dayton CD 2604 MP3X - 222€ la ProMarkt
MP3-Player VDO-Dayton CD 2304 MP3 - 165€ la PixMania
MP3-Player Sony CDX-F7750 + adaptor = 171+56 GBP


Ultima modificare facuta de maiandrei la Joi 28 Jul, 2005 12:25 am, modificat de 7 ori in total
Skip ads

  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
VDO-DAYTON 2304 MP3 si 2604 MP3X
http://www.vdodayton.com/in...nd_status=n4.aspx

2304 sper sa iau si eu. Se gasesc la Falcon.
  • viorelb

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Am vazut la Protector (vis-a-vis de Petrom-ul de la intersectia Drumul Sarii cu Drumul Taberei) un VDO facut special pentru Opel (negru, aspect, culoare afisaj, interfete), daca tii la matching cu bordul masinii mergi sa-l testezi.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Smile nu ai mai multe detalii despre el?
Skip ads

  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
mergi pe un sony CDX-F7750 cu display albastru, schimba si TID/bord in albastru si vei fi un om fericit.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Ok, il adaug la lista cu tot cu adaptor, dar e cam scump 171+56 GBP...
  • LUPUlup

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2005

  • Mesaj Privat
SALUT!
Si eu sunt foarte interesat sa-mi schimb junghiul de PHILIPS car 400 cu un cd player cel putzin. Ce vreau sa va intreb e dak aleg o scula din cele enumerate de maiandrei mai am nevoie de vreun adaptor, mufa etc, sau iul pun pur si simplu si gata.
Am citit tot aici pe forum k de exemplu pentru MP3-Player VDO CD 773 MP3 mai e nevoie de o mufa care mai cost si aia vreo 50euro. Ori sunt compatibile cu opelasul ori trebuie adaptoare. Si sincer va spun k nu mi se pare un model deosebit in care sa investesc.
Merci!!!
  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Sincer si eu am vazut toate vdo-urile si nu prea mi-au placut ...Da asa e trebuie adaptoare ptr display si comenzi...Oricum eu nu vreau sa fie compatibil cu displayul daca am deja afisaj pe ecranul casetofonului.Asa ca eu m-am oprit si va recomand Pioneer deh-6700 la care se pot schimba culorile si are unele asemanatoare cu bordul...dar nu e ieftin... Exclamation
Skip ads

  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Pana de curand aveam impresia ca daca scrie EDI pe ele sunt automat compatibile cu Opel. Nimic mai FALS. Inseamna ca exista adaptoare pentru ele, niste simple fire cu mufe care la noi costa o gramada de bani.

Recomand cu caldura sa mergeti la Falcon sa vedeti VDO-urile, sa vedeti cat costa si adaptoarele; veti concluziona singuri ca nu are rost sa va limitati la oferta VDO.

Eu am comandat un Sony 7750 cum mi-a recomandat Thanatos, am inlocuit luminile in bord si caut solutie pentru adaptarea la displei si volan. Tot ce stiu e ca SE POATE.
  • LUPUlup

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2005

  • Mesaj Privat
BUUUN. Bine k am clarificat si situatzia asta. NU E SUFICIENT SA SCRIE "EDI" PE ELE. Chiar daca scrie, asta nu inseamna k sunt si compatibile cu displayul/comenzile pe volan. Pai si atunci sa vedem cine mai cumpara VDO-uri Question
Sa ne tzii si pe noi la curent cam la cat te-a dus SONYul ala plus adaptor.
Pe mine m-ar interesa mai mult adaptorul pt comenzile de la volan decat pentru display, are cdplayerul display, nu tzin sa-mi afiseze si pe displayul masinii.
V-am salutat!
  • turatii

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Prieteni, eu am luat un VDO 773 cu adaptor cu tot, l-am montat, se aude foarte OK, insa ca neajunsuri pot mentiona: intr-adevar fata de concurenta, butoane si plastic de cacao (am avut Panasonic inainte si da clasa la toate...), apoi se introduce si se scoate fata inuman de prost, daca ma tine 2 ani e mare minune, plus chestia mortala pentru mine, nu functioneaza si pe display-ul masinii, desi are si adaptor si tot (e adevarat ca l-am instalat chiar eu dar nu sunt chiar necunoscator, in fine, sper sa rezolv problema). Adaptorul e 40 de euro, daca esti fraier (si cazul meu), daca nu, il puteti gasi si prin targ cu maxim 200 000 lei vechi.
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
adaptorul pt display e ceva mai complicat, in sensul ca acesta trebuie sa interpreteze un protocol si sa transforme datele in altu. in fine, mai multa logica.
in schimb, adaptorul pt comenzile volanului, sunt convins ca este extrem de banal. asa ca daca cineva vrea doar aceasta treaba, eu zic ca se rezolva sigur, doar cu un pistol de lipit.
Skip ads

  • RRoco

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2019

  • Mesaj Privat
AM UN VDO 773 COMPLET DE CABLAJ MONTAT PE O ZAFIRA DI 2003 PERFECT FUNCTIONAL,DACA CINEVA STIE DACA I POT ADAUGA O INTRARE AUXILIARA,VA MULTUMESC.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR