Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • miihai123

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Salut, am incercat sa caut topicuri relevante cu problema dar nu am gasit nimic asemanator.
Am o problema de geamurile din fata, cand le cobor sau/si le urc fac un zgomot ca si cum ar avea o gaura olarita si se creeaza un spatiu si apoi se aude cum loveste marginea sa traga geamul. Inca nu am desfacut fata de usa.
S-a confruntat cineva deja cu problema asta? Exista ceva acolo la care as putea ajunge si strange?
Si inca o problema, cand geamurile fac cursa lunga scartaie de la chedere, le-am curatat dar tot la fel, posibil sa fie deja coapte si sa le schimb?

Multumesc Very Happy



Model: Astra
An fabricatie: 2007
Cod motor: Z16XEP
  • miihai123

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2016

  • Mesaj Privat
up
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Acelasi lucru am patit si eu la Astra mea,a inceput cu zgomote la coborarea/urcarea geamului si se misca pe chedere, dupa un timp geamu din stanga a inceput sa urce putin si sa coboare, atunci am demontat fata de usa si se vedea ca s-au slabit niturile cu care era prinsa macaraua de usa,aceleazi jocuri erau si in piesele macaralei niste ghidaje de plastic uzate asa ca am inlocuit-o cu totu si am scapat.
Daca ai chef desfa fata de usa ca e simplu si misca cu mana de macara o sa vezi unde joaca,daca la tine e vorba doar de zgomot scoate niturile si majoreaza gaurile pune suruburi si ai scapat.
  • miihai123

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Confirm, abia zilele astea am avut timp sa verific Very Happy. Intr-adevar, acel plastic ce se plimba pe sina s-a uzat si face acel sunet urat.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Cred cã existã set de reparație ptr așa ceva, dar cum nu-mi aduc aminte preț, nu știu dacã meritã...schimbarea macaralei cred cã e mai eficientã...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR