Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • ALEXANDRU81

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Simptome: Buna ziua, distinsi colegi.
Sunt Posesorul unui Opel Vectra C fabricat in anul 2007, la un moment dat am inlocuit becurile xenon tot cu unele originale , din pacate puterea lor este una deosebit de slaba. De ceva vreme in momentul in care trec pe faza lunga Becurile Xenon devin puternice si la interval de cateva secunde unul din becurile faza lunga se stinge.In bord imi palpaie un martor cum ca as avea probleme cu un bec.

Respectos va rog sa-mi dati un sfat.
Craciun fericit! tuturor colegilor de pe acest Forum.
Cod(uri) eroare: B1462-61 -Lampa dinamica adaptivala viraj din partea stanga blocata.
U2143-71 Date de la SAS sunt invalide( senzor unghi volan)
----
Model: Vectra
An fabricatie: 2007
Cod motor: Z19DTH
Skip ads

  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
E o nebuloasa...,cum becuri cu putere deosebit de slaba,devin puternice.Ceva nu-i in regula cu consumul pe faza lunga,care trebuie verificat,deoarece calculatorul vede neregula si taie(blocheaza) alimentarea.La SAS,e posibil sa nu fie calibrat,se verifica si se calibreaza daca e cazul...!
  • ALEXANDRU81

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Cum pot afla codul Bloc lumini opel vectra c / signum cu cu functia farurilor afl, cu care masina a fost prevazut din fabrica. Exista posibiltatea de fostul proprietar sa fi schimbat blocul de lumini.
Dupa ce am achizitionat Masina, am constat anumite probleme cu blocul de lumini, bloc de lumini cu 4 functi. Am schimbat blocul de lumini tot cu functia auto dar mai avea in pus o alta functie si implicit 5 functie. As dori sa stiu ce cod ar avea Blocul de lumini original sa-l pot achizitiona, deoarece am mai probleme cu luminiozitatea farurilor.
Bloc de lumini 4 functi, este format din comutatorul cel mare cu functia auto si inca trei comutatoare, iar Bloc de lumini 5 functi, este format din comutatorul cel mare cu functia auto si inca patru comutatoare.
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Functiile acestea la care faci referire dumneata sunt:1-comutatorul luminilor(pozitie,faruri),2-reglare intensitate luminoasa instrumente,3-reglare verticala faruri,4-ceata spate,5-proiectoare fata. Functionarea comutatorului luminilor,n-are nici o legatura cu existenta celorlalte componente(2,3,4,5)...
Skip ads

  • ALEXANDRU81

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2013

  • Mesaj Privat
CE REPREZINTA LIPSA MASA FAR?
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Nu ai masa pe instalatia farului(contact imperfect,fir rupt,etc)...!
  • ALEXANDRU81

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Ajutor...............Buna ziua, un electrician auto, care sa cunoasca masina Opel Vectra C, gasesc si eu in Bucuresti? Doresc o recomandare cat mai buna.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
intreaba la "autoa" in bucuresti sau la EDS tot in bucuresti. sigur te ajuta
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ALEXANDRU81 a scris: un electrician auto, care sa cunoasca masina Opel Vectra C, gasesc si eu in Bucuresti?
Daca o sa cauti hotarat,gasesti sigur...! Mie imi place atunci cand gresesc ceva sa fie rezultatul nepriceperii mele,nu a altora...! Posibil ca prin aceste solicitari de recomandare,sa se caute un "acar Paun"-moral,pe care sa fie aruncata vina in caz de o eventuala nemultumire...!
  • ALEXANDRU81

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Distinse domn big_electro61, ai mare dreptate, si eu am avut aceeasi mentalitate, doar ca din pacate in acest moment,cautarile mele au fost in zadar, am gasit pers care ........Sunt dezamagit implicit cu Reprezentantele Opel, ma intreb oare mai exista omenie, bun simt , corectitudine si profesonalism?
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Acesta intrebare ar fi bine sa o pui unui alpinist care se pregateste alaturi de alt coleg sa escaladeze un versant foarte abrupt de 300m! Intimpul escaladarii,viata unuia poate depinde de actiunile celuilalt. Care crezi ca ar fi raspunsul alpinistului,la intrebarea ta...! Viata in sine,e o escalada...,depinde de parteneri daca rezultatul va fi un succes...! Functie de flerul dumneata,e posibil sa gasesti intr-un final partenerul cautat...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR