Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Nu stiu recomandare, cauta pe fb sau pe clubopel colegi care te pot indruma.
Skip ads

  • explor

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Oricum, multumesc pentru sfat!
  • explor

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze ca insist dar acum cateva minute am discutat cu un domn de la Service Erebus. I-am expus speta si mi-a comunicat ca pot repara masina la orice service cu conditia sa fie autorizat, fara a pierde garantia...
Chiar asa sa fie?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Da, este corect!
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin, chiar daca masina este in garantie, o poti repara la orice service? Autorizat de cine, de RAR?
Chiar daca nu utilizeaza tehnologie Opel si mecanicii nu sunt scoliti de Opel? Atunci revIzia (care presupune doar inlocuirea unor filtre si a uleiului, de ce nu o poti face la orice service autorizat de RAR?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Orice service (reprezentanta) autorizat Opel. Cred ca la asta s-a referit, ca nu are importanta ce reprezentanta este.
Cel putin eu asta am inteles..
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
explor a scris:Imi cer scuze ca insist dar acum cateva minute am discutat cu un domn de la Service Erebus. I-am expus speta si mi-a comunicat ca pot repara masina la orice service cu conditia sa fie autorizat, fara a pierde garantia...
Chiar asa sa fie?


Fii, te rog, mai explicit: masina este in garantie si o poti repara in orice service, cu conditia sa fie AUTORIZAT DE CINE!?
De RAR sau de OPEL?
  • explor

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Orice service autorizat de RAR.
Skip ads

  • explor

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Orice service autorizat de RAR. Eu va comunic ceea ce mi-a comunicat la randul lui cel de la Opel Erebus.
  • explor

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Cel vinovat de lovire are rca la City Insurance iar cica cei de Erebus service nici nu au decontare directa cu respectiva firma de asigurari!
  • explor

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Si mie mi se pare ciudat, mai ales ca pana luni cand am constatarea trebuie sa ma lamuresc unde o repar!
  • GDom

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2018 1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2018

  • Mesaj Privat
catalin1985 a scris:Eu unul am montat gpl pe masina acum 2 luni.automat am pierdut garantia.eu nu am optat pt garantie extinsa la cumparare.in iulie masina face 1 an si mai era inca unul de garantie,am zis pas.oricum te rupe la revizii pe per garantiei.nu stiu ce rulaj ai ,dar eu am pana acum 23 000 km,si de regula fac 3 revizii pe an.tinand cont ca la ei o revizie coste 700 lei dau pe am in jur de 500 euro doar pe revizii.asa,mi le schimb eu acasa ,ma costa 310 lei o revizie completa si nu vad ce ar putea sa cada la masina in primii 2 ani.daca e sa fie ceva,bag mana in buzunar...eu sunt pt NU garantiei extinse.

Salut! Ai avut probleme cu masina de cand i ai montat gpl? Si pe mine ma bate un gand ca la vara sa renunt la garantie si sa montez gpl.Oricum la cate nu intra in gaeantie nu prea vad ce ar pica.ms
Skip ads

  • TSorin834

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2020

  • Mesaj Privat
Atenție la garanție. Am 5 vizite la activ farã a rezolva problema. La partea superioara a geamurilor sufla vântul de când am luat mașinã. Luna iunie 2019. Fiind vara preferam sa deschid puțin geamul, dar din toamna pâna acum mi-a distrus nervii. Cei de la Rãdãcini Constanța o tot dau pe politica interna : nu putem schimba nimic pânã nu suntem siguri ce element este defect. Pai dacã sufla geamul ....ce mare învãțat îmi trebuie sã afle cauza?
Ușor timpul trece ,se face anul......vine vara ,deschid geamul... trece încã un an și gata. .scãpa de un fraier.
Dezamãgit de dealer.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR