Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • Marius Dorsa D

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2018

  • Mesaj Privat
Buna posesori de corsa D 1.3
Revin cu o situatie ciudata cu care m-am intalnit ieri cand veneam de la drum lung si anume un sunet ca o pocnitura in fata si parca se transmitea si in spate la denivelari asa mai adanci si nu inteleg de la ce poate veni acest sunet ,ma gandeam la flansele amortizor ,dar aceste au fost schimbate ,ma gandeam la telescoape fata ca cele de pe spate le-am schimbat ,alte cauze posibile planetara,bieleta directie ,nu stiu exact si am incredere ca cineva ma poate ajuta deoarece cei de la reprezentanta nu sunt seriosi ,nu pot sau nu vor sa identifice problema ,posibil calitatea mecanicilor sau nu stiu ,incep sa imi pierd rabdarea cu acest opel care credeam ca am prins-o bine.
Stie cineva un service auto bun prin Timisoara?



Model: Corsa D
An fabricatie: 2007
Cod motor: 1.3, 90 cai
  • Marius Dorsa D

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2018

  • Mesaj Privat
Buna ,
Stie cineva ce ar putea fi ca si cauza ?
  • danikon

  • Mesaje scrise: 432
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2008 z13tdj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salutare,
Verifica in talerele ce sustin arcurile fata sa nu ai bucati sau bucata de arc rupt .Scot un sgomot tare ciudat,am avut arc rupt stanga fata si bucata de arc atingea de taler.
Sau verifica scutul metalic sa nu prezinte jocuri.
Planetara de obicei face zgomote pe viraje mai mult.
Daca localizezi defectul sa ne anunti.
  • Marius Dorsa D

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2018

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru informatie voi verifica si voi reveni cu informatii,deoarece conteaza sa iti oferi varianta pe forum ,e mult mai usor de rezolvat decat deplasarea la reprezentanta care stiu doar sa iti rupa cardul ,si nici nu isi dau interesul .
Ma gandesc daca sa mai tin masina deoarece acum am probleme cu becul de la bricheta si nu stiu/pot demonta din suportul lui foarte ciudat ,deoarece nu ai loc sa il scoti sau nu stiu eu cum sa fac.
Ai avut ceva probleme sau ai schimbat becul de la bricheta sau sti pe cineva care a facut-o?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR