Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro
  • opelvivaro2018

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vivaro 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

La cati km ati facut prima revizie si cat a costat?

Mie imi cere deja servisare desi am 12.500 km si din cate am inteles teoretic ar fi tb sa fac schimbul de ulei la aprox 30.000 km. Stiu ca are senzorul ce verifica, calitatea uleiului dar nu ma asteptam sa fie atat de curand...

Multumesc!
  • Gabi 999 PEX

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vivaro 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Salut,
Eu am facut revizia (schimb ulei si filtru) la 15000km, deoarece asa am vrut eu. In carte e scris ceva ambiguu 30000 sau 40000km. Pai daca faci schimbul la atatia km , pe la 150000 cred ca iti moare motorul Smile Si interesul lor care e? Sa iasa masina din garantie si sa crape rau ceva la ea sa ne arda de bani Smile
Costul de schimb ulei si filtru in reprezentanta = 420 ron (ENORM)
Oricum, eu nu stiu unde sa ma duc data viitoare in garantie pt revizii sau probleme, daca apar, deoarece sunt profund dezamagit de dealerul de unde am cumparat masina. M-am dus sa ii schimb uleiul si filtrul la 15000 km si ma intrebau de ce fac asa repede , ca in carte scrie la minim 30000 sau 40000. Nu iti spun ca au urcat masina pe elevator si cu bratele elevatorului mi-au strambat pragurile in fata, ca le-a fost lene sa desurubeze ciuperca aia tampon de pe bratul elevatorului, ca sa mareasca distanta sa nu mai atinga. Si cand le-am aratat mi-au spus ca nu ei, ca eu am facut asta Smile Le-am spus ca am si o bataie mica pe spate, cand trec prin gropi si mi-au zis ca nu au timp si de test dive , sa mergem cu ea sa vada .Doar au zgaltait-o un pic pe elevator si atat. Si mi-au zis senini ca masina e beton, nu are nimic, mi se pare mie Smile
Dar sa va mai spun una "groasa": Daca aveti curiozitatea sa va uitati pe sub masina o sa fiti stupefiati - 80% din caroserie este pe dedesubt tabla goala , data doar cu grund gri si atat. NEANTIFONATA deloc, de aceea cand mai sare cate o pietricica pe sub ea suna a lighean de tabla gol Smile I-am intrebat de ce e asa (Eu am mai avut un Renault Trafic din 2006 si ala era antifonat gros ca si dat cu smoala din fabrica) si mi-au spus ca este facuta pentru Europa de est si de aia. Si ce , nu am garantie daca rugineste tabla?(in carte scrie ca daca se patrunde tabla de rugina) Ce ma agit atata? Deci daca te duci dupa 3-4 ani la ei si e rosie pe dedesubt, nu e problema de garantie ?!?
Eu sunt profund dezamagit de relatia lor cu clientii si bineanteles si de masina . Pana acum este ok , dar nu cred ca va tine 12 ani si 360000km ca Renaultul Trafic ce l-am vandut.
Sad
  • patraulea2

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vivaro 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Salut! la mine a costat cam 1200 ron.
filtru de motorina 350 ,polen cam 200, restul ulei si filtru de aer . Vezi ca intra 8,5 litri ulei
Cam piperat
  • Gabi 999 PEX

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vivaro 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Cam scump,ce-i drept. Unde ai facut revizia si la cati km?
  • patraulea2

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vivaro 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Salut ! Am facut revizia la GTT Bucuresti.
Am facut ieri revizia si ma costat 900 ron fara filtru de polen .
Revizia o fac la 25 000 km sau la an
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR