Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • HolyCris

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Recent am schimbat CD30 mp3 de pe masina (Opel Corsa D 1.3) cu un CD60 Navi si totodata si ecranul mic cu un GID dar niste nelamuriri legate de setari si optiuni.
1. Unul din meniuri\tabs e gol si am inteles ca acolo ar fi meniul de telefon dar nu sunt sigur ce fel de modul am nevoie pentru asa ceva si daca merita , pe net am gasit doar module ce vin pe AUX



2. CD60 a venit fara antena de GPS , din ce am citit pe net e o mufa destul de generala si merge cam orice fel de antena sau ma insel ?
3. Stiti de unde as putea face rost de niste harti diferite , eu am primit cd cu UK si major roads of Europe ?
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Nu cumva aparatul este CD70 navi?

Pentru optiunea lipsa telefon cu bluetooth ai nevoie de modul UHP 4 + microfon+ cabluri trase + programare cu tester. In sectiunea "tutoriale" gasesti descrierea operatiunii pas cu pas.

Gasesti antena GPS originala...cauta la sectiunea publicitate.

Pentru actualizare harti citeste topicul dedicat: " Romania pe sistemele cd70/DVD90 navi. Ai nevoie de un CD care contine ultima versiune aparuta ( cred ca 2015/2016 ).

Succes
  • HolyCris

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Multumesc de raspunsuri , Aparatul este CD60 Navi exact asa scrie pe el stiu ca ar fi fost mai usor daca era CD70 dar din pacate nu e.
Partea cu bluetooth pare cam multa bataie de cap deci mai bine ma las pagubas.
  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Modulul de telefon merita deranjul, e foarte practic. Antena GPS eu unul recomand sa pui originala, am facut acelasi upgrade ca tine, am incercat ceva standard, nu am fost multumit, si pana la urma am luat din dezmembrari una de Vectra C si s-a potrivit perfect. Eu am avut norocul sa am cablaj de antena tras. Ai tras fir de la ABS? Fara asta nu functioneaza partea de navigatie. Nu e mare branza, semnalul se ia de la o mufa de langa maneta ce deschide capota. Harta cu Ro 2012 am eu, mai recenta nu exista.
Skip ads

  • HolyCris

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Hmm , nu stiam ca se potriveste si de la Vectra C antena.Pana acuma am incercat cu antenna din asta generala Ekra parca se numeste si nu merge deloc.Nu stiam ca trebuie tras si fir de la ABS, ai putea sa imi dai mai multe detalii sau un link ceva ?
  • danikon

  • Mesaje scrise: 432
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2008 z13tdj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Cat a costat operatiunea cu tot cu componente si mai ales Daca se merita ma intereseaza daca sunetul este mai bun pe acest cd60 navi ? Citeste cd mp3?
  • HolyCris

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Eu am dat pe player + ecran+"caciula" de plastic pt ecran 100 de lire cu transport direct la usa(anul trecut prin vara).Montatul lam facut eu in parcare , e plug and play. Da citeste cd mp3 iar legat de sunet sincer nu stiu daca e peste cd30 mp3 (asta am avut inainte), eu lam luat mai mult pentru ecran si functionalitatile care vin cu el.
  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu am impresia ca e mai bun sunetul. Unitatea asta fata de cd30 mp3 are tuner dublu pt radio si cauta singur posturile, practic ai o lista de posturi salvate si o lista de posturi disponibile la momentul actual. Legat de ABS, e un pin numit Speed in mufa unitatii care trebuie legat la un conector aflat langa maneta de deschis capota. Caut mai tarziu in TIS si postez. Fara asta nu merge navi chiar daca ai semnal gps. Nivelul semnalului gps poate fi vazut in meniul de test.
  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salutare,

Trebuie legat X1.3 la XC71.37.


  • HolyCris

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Mersi pentru informatii, sa se mai incalzeasca vremea si o sa vad daca iese operatiunea
  • corneld

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2008

  • Mesaj Privat
strutzzy a scris:Modulul de telefon merita deranjul, e foarte practic. Antena GPS eu unul recomand sa pui originala, am facut acelasi upgrade ca tine, am incercat ceva standard, nu am fost multumit, si pana la urma am luat din dezmembrari una de Vectra C si s-a potrivit perfect. Eu am avut norocul sa am cablaj de antena tras. Ai tras fir de la ABS? Fara asta nu functioneaza partea de navigatie. Nu e mare branza, semnalul se ia de la o mufa de langa maneta ce deschide capota. Harta cu Ro 2012 am eu, mai recenta nu exista.

Am si eu un Corsa d, echipat cu cd60navi, din fabrica, dar cd-ul pentru navigatie este doar pentru Germania. Cum pot intra in posesia unui cd cu harta Romaniei? Ma puteti ajuta, bineinteles, contra cost?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR