Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • deleted-96220

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Sunt mai mult de 3 ani de cand nu-mi mai functioneaza inchiderea/deschiderea masinii din telecomanda.
Am dus-o chiar si la dealer oficial OPEL. Mi s-a spus ca poate fi o piesa care este pe langa contact sau chiar contactul in sine, sincer nu mai tin minte. Sau daca nu telecomanda insasi.
Azi am primit un OP-COM Opel cumparat de pe Aliexpress si am incercat sa o reprogramez dar fara nici un rezultat.
Poate aveti vreo idee.. ca eu habar n-am, am incercat tot ce mi-a trecut prin cap... contact pus, tinand apasat pe buton.. in zadar.

Am sa atasez un video. Nu inteleg exact ce se intampla cu telecomanda.

Mentionez ca telecomanda a incetat sa functioneze cand am inlocuit bateria masinii(nu a telecomenzii). Am schimbat bateria telecomenzii am refacut si ceva lipituri la butonasele de deschis/inchis, baterie.
Masina este un Vectra B 2.0 DTI an 2000 X20DTH
https://tinyurl.com/y4ctewmg
Sad


MODEL: Vectra 2000
MOTOR: x20dth
Skip ads

  • Jescu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut. Aceiºi problemã am avuto ºi eu,ºi am rezolvato dintr-o prostie. Vezi sub capota masinii ai un tablou cu siguranțe,este o cutiuþã lunguiața,am gasit o siguranțã arsã în ia,de 40,am schimbato si nu mai am probleme. Succes.
  • deleted-96220

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Ok multumesc, am sa incerc.
  • deleted-96220

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Jescu a scris:Salut. Aceiºi problemã am avuto ºi eu,ºi am rezolvato dintr-o prostie. Vezi sub capota masinii ai un tablou cu siguranțe,este o cutiuþã lunguiața,am gasit o siguranțã arsã în ia,de 40,am schimbato si nu mai am probleme. Succes.


Din ce am vazut sunt doar 2 sigurante de 30, le-am verificat... sunt bune. Defapt am verificat toate sigurantele posibile Rolling Eyes
Skip ads

  • deleted-96220

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Oare sa fie modulul din partea dreaptã a pasagerului de langa torpedou? Telecomanda este bunã, probatã... doar ca nu primește semnal masina. Sa fie oare modulul acela? Lipiturile dezlipite? Ma gandeam sa il înlocuiesc cu unul din dezmembrãri. Precizez: închiderea centralizata funcționeazã cand inchid din butuc si cand apas pe butonul de la geamul șoferului.
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Nu este programata.
Intri pe Central lock>Programming>program remote sau asa ceva.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR