Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • GValentin-Razvan

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Salut detin un Opel signum 2004,2.0dti, y20dth. Ambreiajul a început sã îmi patineze(când accelerez mai tare îmi cresc rotatiile si masina nu prinde viteza) si as dori sã îl schimb, dar nu prea cunosc aspectele mecanice si am zis sã apelez la voi si sã mã ajutati cu un site de unde pot da comandã de ceva calitativ, un pret pe manopera si un service, de preferat în Constanta care face treaba bunã.
Mersi!


Model: Signum
An fabricatie: 2004
Cod motor: y20dth
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ideea de bazã este sã gãsești un service serios, restul se descurcã ei ...piesele e bine sã le aducã tot ei, eventual le preicizezi cã vrei din clasa premium, astfel eviti discuții, potențial neprincipiale, cu garanția (mã refer la cazul la care aduci tu piesele și cedeazã ceva în perioada de garanție)...
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
cumpara LUK sau Sachs astea sunt firmele mari. Mai erau ok si Valeo. Eu insa recomand LUK pentru ca aia este echiparea standard din fabrica. Schimba de asemenea tot setul chiar daca iti vor spune ca poate rulmentul mai merge sau placa de presiune, schimba tot. Sa le ceri sa verifice bine si Volanda cu masa dubla eventual sa o schimbi si pe aia ca cedeaza dupa un timp si daca faci acum schimbarea la ambreiaj si iti pica apoi volanda mai dai odata banii...
  • GValentin-Razvan

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Cam prea mulți bani deodatã. Doar sa îmi schimb ambreiajul acum și dupã volanta. Ca eu odatã pe luna parcurg vreo 1500km.
Dar prețul unui kit de ambreiaj + manopera cam cât ar fi per total?
Skip ads

  • DCiochina

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2018

  • Mesaj Privat
e treaba serioasa cu schimbatu ,asa ca daca te decizi ei tot kitul de ambreaj marca luk+rulment +semering palier si stii o treaba,nu umbla cu jumatati de masura
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
GValentin-Razvan a scris:Cam prea mulți bani deodatã. Doar sa îmi schimb ambreiajul acum și dupã volanta. Ca eu odatã pe luna parcurg vreo 1500km.
Dar prețul unui kit de ambreiaj + manopera cam cât ar fi per total?


vei plati de doua ori manopera si este de lucru destul de mult si se pot strica si altele daca treaba nu este facuta ca la carte...
acum tu stii cel mai bine ce si cum dar eu daca as umbla acolo asa schimba tot si apoi stau linistit ani buni chiar daca este un efort financiar mai mare acum...
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
1700 RON (rulment de presiune, kit ambreiaj, manopera)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR