Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • RDolta

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Salut, înainte sã trec pe la un service am zis sã-ntreb pe aici la ce sã mã aștept.

Ca sã merg drept cu mașina trebuie sã trag în dreapta (aproximativ ~2cm)... chestia 'amuzantã' e cã am observat asta dupã ce am fãcut geometria fațã+spate, nu știu sã explic însã Volanul + Cutia din spatele volanului (cea de plastic) PLUS acea "piele"/burduf din spatele plasticului este încrețitã (înainte nu era) cel mai probabil de când cutia din spatele volanului a fost pusã strâmb împreunã cu volanul.

Cred cã volanul strâmb ~2cm + cutia de plastic din spate + pielea/burful acela încrețit au apãrut dupã singurele 2 lucrãri înainte sã observ asta (ambreiaj+volantã schimbate SAU ceva la CIM)

Ce este de fãcut încât sã vãd și eu acea cutie drept proporționatã? Mã gândesc cã dacã-mi centrez volanul (eu sau service-ul) și acea cutie + burduf trebuie din nou sã fac Geometria? (PS: Nu am probleme la viteze mari deloc cu mașina, tremurar 0 la viteze de 160-180, e fãcutã și echilibrarea roților..)

Multe explicații întortocheate, sper cã cineva înțelege și poate mã scutește de o vizitã la mecanic xD

Cheers!

Pozã explicatii
Unde-i cu rosu e cutia care e si ea stramba cu tot cu volan si unde-i cu verde in acel gol (mai jos putin in acel gol) este burduful/materialul acela.
MODEL: Astra 2006
MOTOR: Z19DTJ
  • ORazboinicilor

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2021

  • Mesaj Privat
Salut, am si eu aceiasi problema, ai rezolvat-o ? si daca , da, imi poti spune si mie cum?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR