Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • EVarlan

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Galati
  • Masina: Zafira 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua.
Am si eu o problema legata de mersul incet adica pe drum denivelat si printre blocuri cu turatii de pana la 2500 de ture am mici intreruperi uneori ai impresia ca taie motorina de tot dar revine imediat iar daca o tin in 3000 de ture acolo sta nu cade si asa face doar daca este rece afara si doar in treapta 1 . 2 si in mersul in gol daca ma duc cu ea la drum intins in trapta 5 si turatie de 2100 nu face figuri merge foarte bine rotund si consum de 5% . Pompa de injectie a fost reparata. Nu am nici un cod de eroare am pus 5 diagnoze pe ea si toate imi da parametrii ok in debit motorina debit aer curent ok deci totul este ok si totusi imi face figura asta. Masina este un opel zafira 2.0dti cod motor y20dth an 2002 Am uitat sa precizez ca daca creste temperaturaafara si motorul se incalzeste la 90 grade merge foarte fumos fara intreruperi de parca spui ca toarce un pisoi




MODEL: Zafira 2002
MOTOR: Y20DTH
  • Tomahawk

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Poate un livedata la un meserias sau coleg priceput sa interpretaeze relatia intre valorile date de acceleratie, turatie si clapeta admisie aer ar putea sa va ajute.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR