Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • MClaudiu647

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Salut, in urma unui incident, dupa reparatie, farul care a fost schimbat este cu aproximativ 0.5-1 cm mai jos decat capota si observ ca lumineaza mai sus decat celalalt. Precizez ca ambele faruri au fost asezate la fel inainte de incident. Avaria a fost pe partea dreapta si au fost schimbate bara, aripa, ochelarul acela (sau cum se spune)de sub aripa si capota. Aveti idee cum as putea ridica farul la acelasi nivel cu capota, sau exista vreo explicatie plauzibila a ceea ce s-a intamplat cu respectivul far ? Multumesc!


MODEL: Astra H 2005
MOTOR: 1.9 120CP Z19DT
  • epidaurus

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Dute din nou cu ea la mecanicul care ti-a reparat masina si aratai acea diferenta.
  • MClaudiu647

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Mai nou, am facut acum testul cu pedalele si surpriza mare a fost cand am vazut ca imi arata un cod ecn007071, cod pe care nu il aveam inainte sa o duc la service. Chiar am facut testul pedalelor imediat dupa impact ca sa fiu sigur ca nu sunt si alte probleme pe langa cele stetice. Ce ar insemna codul acesta ?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ai in dreapta sus o casuta in care scrie "cauta orice". Ai incercat-o?
  • MClaudiu647

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Am incercat-o, asta referitor la codul de eroare. Acesta inseamna senzor temperatura exterioara, urmat de un 01 care am inteles ca ar insemna ca ar fi lipsa, ceea ce m-ar duce cu mintea ca in urma schimbarii barei, respectivul mecanic a uitat sa-l puna. Sambata am programat o intalnire cu mecanicul insa nu codul ma ingrijoreaza si ma streseaza, ci aspectul urat al acelui far.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR