Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • everaldo78

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Pãi e bine 17%.Eu am avut pt Innovation 12% iar dacã luam Enjoy îmi dãdea 14%.
Skip ads

  • FDragomirescuDaniel

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2018

  • Mesaj Privat
17% din prețul de listã?E super reducerea. Eu am obținut 10%.
  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
17% e discountul maxim care se poate da la Grandlandx ptr motorul 1,2T 130 CP. Se poate obtine la nivelul de dotari Enjoy plus cateva dotari suplimentare (clima si pacet lumini 1).
Stiu asta de la un prieten care e dealer la Opel. Cine vrea Innovation fara pachete obtine discount mai mic.
  • FDragomirescuDaniel

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Eu am dat comanda de masina in Martie anul trecut. Pe atunci maxim ce puteam obține era 10%
Skip ads

  • eLgin

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Cand am dat eu comanda la inceputul lui decembrie pentru Essentia si Enjoy primeai 10% reducere plus 6% daca faceai credit auto sau leasing iar pentru Innovation si Ultimate 6% reducere si inca 4% pentru credit auto sau leasing. Si eu am preferat sa fac credit auto pentru 2000 de euro pentru a primi reducerea maxima de 10% la Innovation, plus o reducere (cum i-a spus dealer-ul) de "client fidel" de 3.5% tinand cont ca la vechea masina am facut reviziile si reparatiile pe la ei (cu mici exceptii).
  • FDragomirescuDaniel

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Eu am Ultimate, initial mi-au oferit 6%discount. Am mai obținut 4% extra pt ca activez in domeniul medical,
  • eLgin

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Da, mai mi-a spus si de chestia asta, doar daca lucrezi in domeniul medical sau militar mai beneficiam de o reducere.
  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
aceste reduceri in functie de domeniul in care lucrezi le aplica doar Radacini...si la ei poti obtine reducere de 4% daca devii membru club ACR, sau cel putin asa era acum cativa ani,
Skip ads

  • FDragomirescuDaniel

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2018

  • Mesaj Privat
Poți obține aceste reduceri la orice reprezentanța Opel. Depinde de dealeri daca îți ofera cei 4%extra.
  • eLgin

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Eu la Di-bas am fost si m-a intrebat de domeniul de activitate.
  • baiatuliviu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2019

  • Mesaj Privat
As vrea sa stiu daca a dat cineva comanda pentru glx in decembrie 2018 si daca le-a venit masina.multumesc
  • baiatuliviu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Eu am comandat in 21 dec 2018 ......,e grea asteptare...
Skip ads

  • vizitator

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
eLgin a scris:Cand am dat eu comanda la inceputul lui decembrie pentru Essentia si Enjoy primeai 10% reducere plus 6% daca faceai credit auto sau leasing .


Am o intrebare ptr colegii care au facut credit, obtinand astfel reducerea suplimentara: scrie undeva in contract ca esti obligat sa tii creditul o perioada de X ani, sau poti foarte bine sa il rambursezi in avans? (si in acest caz ramai cu reducerea de 6%)..
  • eLgin

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2019

  • Mesaj Privat
baiatuliviu a scris:As vrea sa stiu daca a dat cineva comanda pentru glx in decembrie 2018 si daca le-a venit masina.multumesc


Eu am dat pe 3 decembrie, termen 4-5 luni, nu a venit, sper sa vina pana de Paste.
  • eLgin

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2019

  • Mesaj Privat
vizitator a scris:
eLgin a scris:Cand am dat eu comanda la inceputul lui decembrie pentru Essentia si Enjoy primeai 10% reducere plus 6% daca faceai credit auto sau leasing .


Am o intrebare ptr colegii care au facut credit, obtinand astfel reducerea suplimentara: scrie undeva in contract ca esti obligat sa tii creditul o perioada de X ani, sau poti foarte bine sa il rambursezi in avans? (si in acest caz ramai cu reducerea de 6%)..


Cum masina nu a venit, nu am facut inca creditul deci nu stiu ce va scrie in contract, din ce mi-a spus dealer-ul nu este obligatoriu, adica el mi-a spus ca pot achita toata suma si intr-o singura rata daca vreau, dar pana nu vad exact nu am cum sa fiu sigur ca chiar este asa Confused .
  • NCatalin52

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Salut, am dat comanda pe 01.11.2018. In contract au trecut termen se livrare 4,5 luni de la inceperea fabricatiei 01.12.2018 . Dupa ce a intrat in fabricatie, prin ianuarie cred, la dealer pe status-ul comenzii a aparut termen de livrare 11 martie. FIX pe 11 martie masina a fost la dealer.
  • dcrst75

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Grandland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2018

  • Mesaj Privat
vizitator a scris:
eLgin a scris:Cand am dat eu comanda la inceputul lui decembrie pentru Essentia si Enjoy primeai 10% reducere plus 6% daca faceai credit auto sau leasing .


Am o intrebare ptr colegii care au facut credit, obtinand astfel reducerea suplimentara: scrie undeva in contract ca esti obligat sa tii creditul o perioada de X ani, sau poti foarte bine sa il rambursezi in avans? (si in acest caz ramai cu reducerea de 6%)..

pentru reducere, eu am facut credit pt doar 5000 Lei si puteam a 2-a zi sa-l ramburesez total, doar ca mai platesti 2% la rambursare anticipata. Eu am rambursat tot dupa 2 luni plus cei 2%
  • baiatuliviu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Uraaa...mi.a sosit glxul acuma trebuie sa o pregateasca si eu sa achit factura ,luni sau marti poate ma plimb cu ea....😀
  • Adrian_68

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Arad
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Sa o stapanesti si folosesti sanatos si fara evenimente. Asteptam si poze.
  • baiatuliviu

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Doar pozele astea le.a facut sotia ,astept sa o pregateasca ,maine sau poimaine o aduc acasa(inca este la reprezentanta ,trebuie spalata spreiata etc )din intamplare am trecut pe acolo si am intrebat a cui este si at am primit raspunsul mult asteptat😍





edit: poti posta mai multe poze in acelasi mesaj.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR