Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • gabriel1900

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Salut sunt nou aici si nu am idee cum sta treaba pe forum si am deschis acest post, as dori sa cumpar un opel insignia turbo benzina 2.0 L,4x4,an 2009 dar are pete de ulei in partea dreapta exact peste turbina ,nu stiu exact cum explic,nu am nici poze ca nu aveam cum sa fac era seara,si mai este inca o scurgere in partea stanga a motorului dar in spate si se prelinge pana jos pe scut.
Aveti idee ce ar putea fi,adica gen garnituri,exista probleme la acest tip de motor,masina are 160 de km,are si GPL pe ea,cel care o vinde este un impatimit de masini opel.Am mers cu ea,este ok,tragea bine,suspensia cam tare ca sa zic asa,mai ales pe mod sport,directia era ok.Mare lucru in afara de acele scurgeri de ulei nu avea,0 martori in bord si a mai zis ca cateodata se aude rulmentul de la cardan in partea din fata,eu nu l.am auzi deloc,cardanul este din 4 bucati,tin sa mentionez ca a schimbat si ulei,ambreiaj,distributia recent toate.

Edit later,am primit niste poze cum ca nu era garnitura de la turbina stransa bine iar in partea stanga a reetansat (nu stiu ce sa zic aici) la un mecanic
Va multumesc


MODEL: Insignia 2009
  • catalin_908

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 asta nu mai stiu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2007

  • Mesaj Privat
o cumperi ochiometric, dupa o evaluare facuta seara? ai ochi de vultur bravo. poate treci si pe la reprezentanta totusi pentru o evaluare computerizata evident mult mai slaba decat privirea ta patrunzatoare.
  • gabriel1900

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Nu am timp sa merg cu ea la reprezentanta,de asta am cerut un sfat aici,ca fapt divers,nu aveam de gand sa o cumpar asa ochiometric.A fost proprietarul cu ea la mecanic si a rezolvat problema cu scurgearea de ulei,dar tot nu imi prezinta incredere,pentru ca zicea ca nu stia de scurgere dar schimbase ambreiajul si ma mir ca nu a vazut treaba asta.
Oricum se poate inchide acest post,am renuntat la masina.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR