Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Tibicsrb

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Arad
  • Masina: Zafira Tourer 2012 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2016

  • Mesaj Privat
am gasit pe olx asa cum spunea colegul terim, la 150 ron.
am comandat - e un card samsung defapt - nu original. hartile sunt actualizate si gps-ul nu ma mai duce pe langa drum - destul de des ma arata offroad, drumul la 1 cm de cursor Smile

dar, cu toate ca hartile sunt 2016-2017 autostrada Arad-Nadlac -Mako (HU) nu este trecuta, nici legatura de autostrada Timisoara-Lugoj. in rest e ok.
Skip ads

  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
salutare .... aveti idee care sunt diferentele dintre navi 900 si 950......detin 950 am europa toata dar m ar interesa un update la versiune fost...care e cam veche ! s ar potrivi cu 900?
  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
salutare .... aveti idee care sunt diferentele dintre navi 900 si 950......detin 950 am europa toata dar m ar interesa un update la versiune fost...care e cam veche ! s ar potrivi cu 900?
  • moshu

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
salut colegu, poti sa ne faci si noua un tutorial, sint si eu interesat sa-mi fac upgrade.
Ar fi de folos si softurile folosite, deoarece ce ai tu ar fi ceva testat.

Stima

dorax5 a scris:Buna,

astazi am reusit sa fac un upgrade la navi 600 pana la versiunea de navi 900 - compliments la colegii de la Opel Rusia. Upgrade-ul e in special pentru navigatie, unde apare navigatia 3d, POIs, routes etc. adica tot ce este pe navi 900 Smile

In caz ca exista interes, voi pregati un mic tutorial cu tot ce trebuie pentru un astfel de upgrade.

Mi-ar face o deosebita placere sa impartasesc aceste cunostinte cu cei interesati Smile

cu sinceritate,

Dorin

Skip ads

  • andre71

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Buna ziua. Am achizitionat acum 2 ani un Opel Mokka. As dori sa fac upgrade la harti si la firmware-ul sistemului de navigatie Navi 950. Ma poate ajuta cineva?
  • OSorin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Si pe mine ma intereseaza un card sd cu hartile 2016-2017,sau update la cel vechi dacã se poate face,pt navi 600,la un opel astra J 2013
  • catalinthejoker

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2016

  • Mesaj Privat
moshu a scris:salut colegu, poti sa ne faci si noua un tutorial, sint si eu interesat sa-mi fac upgrade.
Ar fi de folos si softurile folosite, deoarece ce ai tu ar fi ceva testat.

Stima

dorax5 a scris:Buna,

astazi am reusit sa fac un upgrade la navi 600 pana la versiunea de navi 900 - compliments la colegii de la Opel Rusia. Upgrade-ul e in special pentru navigatie, unde apare navigatia 3d, POIs, routes etc. adica tot ce este pe navi 900 Smile

In caz ca exista interes, voi pregati un mic tutorial cu tot ce trebuie pentru un astfel de upgrade.

Mi-ar face o deosebita placere sa impartasesc aceste cunostinte cu cei interesati Smile

cu sinceritate,

Dorin


Daca vrei tutorial iti dau eu un link si daca ai nevoie de ajutor te ghidez si eu.

https://www.vxoc.org.uk/foru...AV600-to-a-NAV900

acuma incerc sa imi dau seama cum sa imi instalez teme noi fara sa imi stric toata consola Smile dar update a mers perfect. fara nici o problmea. toata treaba a durat vreo 20 -30 de min
  • HEqivoc

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Vreau si eu sa mi trimiteti pe bestoff_hoseee@yahoo.com programul pt harti bluetooth si toate restul pt navi cd 600. Va implor. Eventual pt update sd card maps si restul ce mai trebuie pt stik pt bljetooth si restul. Multumesc anticipat
Skip ads

  • deleted-122096

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2017

  • Mesaj Privat
buna ziua
am navi 650 ,opel astra j 2014 cu port usb si hartile europa vest . am inteles ca trebuie sters tot si reinstalat pachetul de harti pentru europa de est ca sa poti vedea harta .Romania. daca a mai facut cineva si ma poate ajuta. din ce am citit pe clubopel
majoritatea fac update la navi 600.
multumesc
  • soiucristi

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2016

  • Mesaj Privat
stie cineva un model de card la care se poate modifica CID-ul , ca am fost la Altex sa caut si ,,EXPERTII'' de acolo nu au auzit de astfel de carduri ?
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
cardu de salariu
  • marcopolo

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
soiucristi a scris:stie cineva un model de card la care se poate modifica CID-ul , ca am fost la Altex sa caut si ,,EXPERTII'' de acolo nu au auzit de astfel de carduri ?

Erau la un moment dat niste Samsung de 32GB. Eu am 1 card de vanzare cu ultimle harti 2017-2018 la 120 ron livrare personala in Bucuresti sau + transport/ramburs pt provincie. Am luat un pachet de 3, unul l-am oprit pt mine, unul s-a dat si mai e unul, asa a fost, la pachet de 3
Skip ads

  • moshu

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Dupa indelungi cautari, si bani irositi pe carduri Samsung EVO+, am ajuns sa comand din China 5 carduri cu CID-ul aferent hartilor 2017/2018 si totul merge de minune.
Recomand aceasta procedura intrucit este simpla si rapida.

Daca este careva interesat sa cumpere vre-un card sa-mi trimita mesaj pe PM.

Update-ul de la NAVI600 la NAVI 900 il recomand deasemeni
  • f11

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Mures
  • Masina: Insignia 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Au aparut sd cardurile originale cu harti 2018-2019.Asteptam sa apara cidul si continutul acestor carduri.

f11
  • deleted-129724

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Salutare

am nevoie de ajutorul vostru, vineri merg sa cumpar din Germania o Insigna 2.0 CDTI Sports Tourer Innovation 2017.
Stiti cumva daca are hartile pentru Romania?
Stiu ca intind coarda dar daca cineva poate sa ma ajute cand ma intorc cu ultima versiune de harti...contra cost binenteles..va rog sa imi lasati un PM cu un nr de telefon.

multumesc anticipat
  • MUraru

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2018

  • Mesaj Privat
hello people!
nou pe aici .. am achizitionat o insignia 2011 cu navi 600 pe ea..
am tot cautat pe forum dar nu am ajuns exact la o concluzie. pot cumva daca fac update la 900 si ulterior dupa ceva software updates pot ajunge sa am functional apple carplay?
  • moshu

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Se poate face update de la Navi 600 la Navi 900, doar ca nu toate functiile lui Navi 900 vor fi functionale pe unitatea Navi 600.
Navi 900 nu e tot una cu 900 Intellink (vin echipate masinile din 2014), soft compatibil cu apple carplay.
  • claudiumaxx

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salutare,
Ma poate ajuta cineva în București sa fac upgrade-ul de la NAVI600 la NAVI900 ?
  • Eujica

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2019

  • Mesaj Privat
catalinthejoker a scris:
moshu a scris:salut colegu, poti sa ne faci si noua un tutorial, sint si eu interesat sa-mi fac upgrade.
Ar fi de folos si softurile folosite, deoarece ce ai tu ar fi ceva testat.

Stima

dorax5 a scris:Buna,

astazi am reusit sa fac un upgrade la navi 600 pana la versiunea de navi 900 - compliments la colegii de la Opel Rusia. Upgrade-ul e in special pentru navigatie, unde apare navigatia 3d, POIs, routes etc. adica tot ce este pe navi 900 Smile

In caz ca exista interes, voi pregati un mic tutorial cu tot ce trebuie pentru un astfel de upgrade.

Mi-ar face o deosebita placere sa impartasesc aceste cunostinte cu cei interesati Smile

cu sinceritate,

Dorin


Daca vrei tutorial iti dau eu un link si daca ai nevoie de ajutor te ghidez si eu.

https://www.vxoc.org.uk/foru...AV600-to-a-NAV900

acuma incerc sa imi dau seama cum sa imi instalez teme noi fara sa imi stric toata consola Smile dar update a mers perfect. fara nici o problmea. toata treaba a durat vreo 20 -30 de min

salutare,la tine a functionat fara probleme? Sunt avertismente ca vocalul gps se va pierde definitiv
  • moshu

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2007 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
f11 a scris:Au aparut sd cardurile originale cu harti 2018-2019.Asteptam sa apara cidul si continutul acestor carduri.

f11


Au aparut, eu nu vad vre-o diferenta comparativ cu versiunea anterioara. Cei drep, nu le folosesc in Romania. A trebuit sa fac comanda minima pt carduri in China pentru a beneficia de unul, asa ca am mai multe carduri de care nu am nevoie, cine este interesat sa-mi dea mesaj pe privat (la jumatate de pret fata de piata)
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR