Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Viktor Stoianovici

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2011 1.4 turbo
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salutare la toata lumea,

am o mare rugaminte cine imi poate recomanda un tester de Doamne Ajuta care sa stie si sa poate sa citeasca/recodeze/schimbe/ anumite functii la un Opel Astra J din 2011...
Tot ce gasesc pe net sunt doar limit edition....si le cumpar degeaba

Va multumesc,
Victor
Skip ads

  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
OP-COM versiune PRO: gasesti la publicitate.
  • Viktor Stoianovici

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2011 1.4 turbo
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Te referi la versiunea de op-com 2014 Firmware v1.64?
Intradevar gasesc ceva pe olx dar sunt curios daca cineva si-a achizitionat una si ce parere are despre ea!
Pe mine ma intereseaza sa pot sa adaptez o cheie noua la un Astra J
  • Viktor Stoianovici

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2011 1.4 turbo
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Am gasit versiunea 1.7 dar cu specificatiile de rigoare ca pt Astea J sunt anumite functii limitate.
Ce ziceti? Exista in momentul de fata o diagnoza aftermarket care sa suporte Astra J?
Skip ads

  • kartush45

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2011

  • Mesaj Privat
eu am opcom 1.63. Merge perfect
  • HGabriel855

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2012 A17DTS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Buna. Ma poate ajuta si pe mine cineva din Timisoara sau imprejurimi sa resetez senzor presiune diferentiala dpf cu un tester. Masina este astra j sport tourer 1.7 96kw din 2012 A17DTS. Am schimbat acel senzor cu unul nou si am inteles ca trebuie facut ceva la el. Multumesc.
  • George Pelesca

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Ce chestie! Ca de obicei Apar pareri si know how abia dupa 10 ani de la aparitia modelului de masina.... Si eu tot caut informatii despre CE DRACU TREBUIE SA CUMPAR ca sa citesc toate modulele masinii si eventual sa pot face si minime programari. Rezultat: NIMIC. Am OP-COM mai vechi care mergea ok pe Astra G. Dupa lupte seculare am instalat o interfata care vede cateva module pe Astra J A17 DTS. Atat. Problema deranjanta e urmatoarea: Nu zice nimeni nimic despre ce scula iti trebuie sa citeasca corect toate modulele masinii. Nu am nici bani si nici chef sa fac experimente de mii de euro pe scule care sa nu vada de exemplu modulul ala blestemat care imi mananca ficatii - cel care regleaza farurile automate. Pare ca nu senplange nimeni in afara de mine de faptul ca softul din fabrica ridica farurile mai sus de orizontala la peste 100 Km/h. In reprezentanta nu ma mai duc pentru ca nu are nimeni habar de cum se rezolva problema asta.
  • Robert12345

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Salut...imi poate cineva confirma daca Op-COM 120309a+ 131223d V1.70 este compatibil cu Astra j 2011 ? eu nu am reusit sa citesc ceva parametrii de pe masina....si nu stiu daca masina are problema sau testerul.
Skip ads

  • ruk

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 2002 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2013

  • Mesaj Privat
George Pelesca a scris:Ce chestie! Ca de obicei Apar pareri si know how abia dupa 10 ani de la aparitia modelului de masina.... Si eu tot caut informatii despre CE DRACU TREBUIE SA CUMPAR ca sa citesc toate modulele masinii si eventual sa pot face si minime programari. Rezultat: NIMIC. Am OP-COM mai vechi care mergea ok pe Astra G. Dupa lupte seculare am instalat o interfata care vede cateva module pe Astra J A17 DTS. Atat. Problema deranjanta e urmatoarea: Nu zice nimeni nimic despre ce scula iti trebuie sa citeasca corect toate modulele masinii. Nu am nici bani si nici chef sa fac experimente de mii de euro pe scule care sa nu vada de exemplu modulul ala blestemat care imi mananca ficatii - cel care regleaza farurile automate. Pare ca nu senplange nimeni in afara de mine de faptul ca softul din fabrica ridica farurile mai sus de orizontala la peste 100 Km/h. In reprezentanta nu ma mai duc pentru ca nu are nimeni habar de cum se rezolva problema asta.


salut,
ai reusit sa gasesti un opcom care citeste tot?
eu am luat unu din china, care nu merge decat pana in 2010 ( am aflat dupa )
am mai luat unu 1.64 din craiova, se conecteaza dar nu citeste nici o valoare pe motor
te lasa sa cauti erori in rest nimic
poate pe calculator denso sa fie mai complicat?
  • pontilius

  • Mesaje scrise: 223
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salut
A gasit cineva sa se potriveasca?
Am un tester, citeste si fac orice pe Corsa sotiei (2011), dar pe Astra J (2019) a mea nu o vede.
  • 40nik

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2009

  • Mesaj Privat
ruk a scris:
George Pelesca a scris:Ce chestie! Ca de obicei Apar pareri si know how abia dupa 10 ani de la aparitia modelului de masina.... Si eu tot caut informatii despre CE DRACU TREBUIE SA CUMPAR ca sa citesc toate modulele masinii si eventual sa pot face si minime programari. Rezultat: NIMIC. Am OP-COM mai vechi care mergea ok pe Astra G. Dupa lupte seculare am instalat o interfata care vede cateva module pe Astra J A17 DTS. Atat. Problema deranjanta e urmatoarea: Nu zice nimeni nimic despre ce scula iti trebuie sa citeasca corect toate modulele masinii. Nu am nici bani si nici chef sa fac experimente de mii de euro pe scule care sa nu vada de exemplu modulul ala blestemat care imi mananca ficatii - cel care regleaza farurile automate. Pare ca nu senplange nimeni in afara de mine de faptul ca softul din fabrica ridica farurile mai sus de orizontala la peste 100 Km/h. In reprezentanta nu ma mai duc pentru ca nu are nimeni habar de cum se rezolva problema asta.


salut,
ai reusit sa gasesti un opcom care citeste tot?
eu am luat unu din china, care nu merge decat pana in 2010 ( am aflat dupa )
am mai luat unu 1.64 din craiova, se conecteaza dar nu citeste nici o valoare pe motor
te lasa sa cauti erori in rest nimic
poate pe calculator denso sa fie mai complicat?


Salut,
A trecut ceva timp de cand m-am opit din a cauta un op-com sau ori ce alt tester care macar sa-mi citeasca toti paramertri si erorile semnalizate sau ascunse. Am avut un op-com clone china care functiona bine pe Astra G dar pe J nu ma puteam conecta. De aceia va intreb pe voi daca ati reusit ceva dupa atata timp de la ultimul dialog de aici ?!?
  • pontilius

  • Mesaje scrise: 223
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salut
Si eu, m-am lasat pagubas in a mai cauta
Skip ads

  • GGabor53

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2013 Y17DTS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Cel mai ieftin tester ce l-am gãsit care merge garantat tot ce trebuie este pe la 3-4 mii de lei. Restul mai ieftine majoritatea sunt clone China mai bune sa mai proaste din pãcate.
  • AVasile229

  • Mesaje scrise: 150
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2015 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2020

  • Mesaj Privat
Si care-i ala?
  • GGabor53

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2013 Y17DTS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Autel mk808 preț mediu 3mii. Launch diferite modele pe la 4-5 mii. Xtool e ceva mai ieftin parcã dar am gãsit ceva pe AliExpress la 1500 Ancel X6 care pe hârtie știe tot ce mã intereseazã la Opelul meu dar mai trebuie sa sap sa aflu mai multe despre el cã la noi nu gãsesc deloc sa nu fie ceva bun doar pe hârtie.
  • GGabor53

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2013 Y17DTS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2017

  • Mesaj Privat
AVasile229 a scris:Si care-i ala?


Am cumpãrat de pe olx un Autel MK808TS cu 2800 de lei. Garanția este activa din momentul in care se activeazã și e garantat de Autel un an. Dupã un daca mai cumperi update-uri ai garanție mai departe. Are toate funcțiile de resetare dar nu și de monitorizare la dpf nu îmi aratã nivelul de încãrcare. Altele mai scumpe aratã. Pânã acum mi-am fãcut treaba ai cu ãsta. Am învãțat cã opcom nu mai merge pe asta și Delphi care merge nu e 1500 ci doar original la 2 mi de Euro.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR