Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • VNeghina

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Salutare,

Vin la voi cu o intrebare poate imi poate oferi cineva un raspuns, o rezolvare, ceva. Am un Astra K 1.4T 150CP luat anul trecut. Cand am cumparat masina aveam si posibilitatea sa o incalt cu jante pe 17 dar cum si asa m-am intins prea mult am zis ca alea le pot pune si ulterior. A trecut iarna, vreau sa dau jantele de tabla jos si sa imi iau niste jante si am observat cu stupoare ca in COC si in cartea masinii am trecute doar jante pe 16 respectiv optional pe 15.

Am fost la dealerul din Brasov sa ii intreb ce pot face, ei au verificat ca in sistemul lor masina poate fi echipate cu anvelope (respectiv jante) de 15,16,17 si 18 doar ca ei nu vor sa imi dea nici o hartie care sa confirme asta. Au zis ca daca nu scrie in certificatul de conformitate ei nu scriu nimic cu care sa ma duc la rar.

Acum nu stiu ce sa fac.. sunt sigur ca masina e omologata cu jante de 17, mai ales ca asa poate veni si din fabrica.


MODEL: Astra k
MOTOR: 1.4T 150CP
  • DAlexandru808

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Am si eu o astra j cu jante pe 17 originale si peste tot in cartea de germania in certificatul de conformitate ereau trecute jante pe 16 mam dus la rar voluntari sa fac carte la masina si au trecut pe pagina 2, 3 modele pe 16 si asta pe 17 care o am deci nu cred ca este o problema atata timp cat masina poate fi echipatã din fabrica cu jantele respective
  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR