Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • VMogos

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Salut ! Problema mare , am schimbat pompa de ulei de 2 ori intr-un an ( ambele noi), curge ulei pe la capacul pompei atunci cand se incalzeste motorul. am incercat sa pun silicon mai mult, am facut si o garnitura dupa care am renuntat la ea, am strans arcul la semering, am verificat canalul pe care urca uleiul la filtru sa nu fie infundat, nu mai stiu ce sa-i mai fac, pierde cam 400 grame la 600 km. Mentionez ca masina am cumparat-o de noua si am facut reviziile la timp , sunt singurul proprietar. Astept sfaturi! Multumesc!


MODEL: Opel Astra G 1.7CDTI ( 2007)
MOTOR: 1.7 110cp Z17DTL
  • VMogos

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema. Doua sfaturi utile pentru cei ce patesc la fel: 1. cumpara pompa cu pinion de preferabil ,sa fie asamblat si 2. baga silicon pe margine si acolo unde ti se pare ca nu ar trebui ( asta in cazul in care ai un mecanic care nu prea a desfacut un opel)
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,657
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Stiam ca e problematica etansarea dupa ce umbli sa demontezi pompa de ulei la motorul de Isuzu si de aceea am preferat sa o las pe a mea inca o vreme asa cum e ea (nu curge ulei pe la ax, doar are joc radial).

Doar de curiozitate, din ce cauza ai ajuns sa schimbi pompa de ulei ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR