Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • urs.ar

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Zadrian - la mine oscileaza turatile doar cand e rece afara. Cand e cald nu, dar la caldura imi apare cealalta chestie la plecarea de pe loc uneori parca da sa moara motoru si trebuie sa accelerez mai tare
Skip ads

  • florin250

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2010 A 20 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2016

  • Mesaj Privat
AI încercat sã scoți mufa de la EGR ?
  • urs.ar

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Nu.

Si alta problema ca sa zic asa.. de ieri cand accelerez se aude un zgomot metalic.. din ce cauza poate fi?
  • Zadrian

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Face cã un tractoras? Tzacane motorul? La mine așa face. În general când schimb vitezele de accelerez. Și cu mufa de la egr scoasã tot îmi oscileazã turațiile. Nu cred cã îi panica,nu are rost sã mã mai stresez, când se rupe cv o sa schimb și vã anunț. De 3ani circul cu ea așa. Dacã aveți nevoie de cv piese sau nu va descurcați la identificat va caut cu drag. Am acces la un program de identificare piese OEM.
Skip ads

  • urs.ar

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Un fel de tacanit.. daca o calc pana in podea nu se prea aude.
In legatura cu oscilatile cand e rece afara iar cand e cald uneori la plecarea de pe loc da sa moara motoru si trebuie sa accelerez mai tare.. pot afla cumva din ce cauza e? Pe tester nu am erori
  • Zadrian

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Dupã cum spuneau mecanicii din orașul meu la mașina mea,cã și la a ta, pot fi multe cauze: volanta blocatã, injector înafara parametrilor, senzor de pe pompa de înaltã, senzor presiune rampa,egr, senzor egr, senzorii de turații de pe vibrochen și ax came...și dacã e și cu bujii din alea șmechere cu senzor pe ele cum e a mea, poate fi de acolo, in concluzie cred cã problemele noastre de aici se rezuma la unul din acești senzori care funcționeazã însã nu în parametri,adicã nu transmite sau nu recepționeazã valori reale de la ecu. Vreunul e "obosit" . Daca nu ar merge deloc, atunci ar apãrea eroare pe tester.
  • sadcozma

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2016 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Salut. Am un B20DTH care ocazional "tremura" pe liber si relantiul nu sta cum trebuie. Am putut sa surprind momentul si am facut un mic fimulet :


Pentru cei care au mai avut problema asta, asa se manifesta si la voi? Din ce am inteles si citit pe aici probabil este regulatorul de combustibil de pe o pompa ceva. Ideea este ca motorina am schimbat-o si tot face cand si cand, masina are o alta harta de la EDS si facea la fel si inainte si dupa (deci nu e din soft) si cand a fost testata pe indelete la momentul respectiv nu s-a vazut nimic pe tester. Fara erori sau probleme, masina de 50K km (prim proprietar de la 0 km)
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR