Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
cristi_ilie a scris:cateva poze poate ma lamuriti....



Este simplu...nu ai modul pentru telefon, iar daca l-ai montat tu ulterior, nu este functional, el se activeaza doar cu "scule" adecvate..., nu cu OP-COM...
Skip ads

  • cristi_ilie

  • Mesaje scrise: 300
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2012 A17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Asa este.Am facut astazi cateva poze cu modulul pentru telefon si intr-adevar pentru activarea lui trebuie sa merg la reprezentanta ca si cu camera se marsariere.Insa revin la prima postare si problema -imi trebuie Kitul ce face legatura cu Navi900.
  • cristi_ilie

  • Mesaje scrise: 300
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2012 A17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Poate cineva care are bluetooth poate sa vada vreun cod pe mufele ce intra in modul si care intra in casetofon.Culmea am instalat microfonul dar nu gasesc cablul lui unde ajunge .......
  • deleted-102061

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Salutare,

am un astra J din 2011 la care modulul bluetooth functioneaza pefect (raspuns comenzi volan, comenzi vocale). O problema cunoscuta este faptul ca la modelul din acest an muzica de pe telefon nu poate fi redata prin bluetooh totusi am ramas surprins astazi cand din greseala am dat play la un mesaj vocal de pe wassup si instant a fost redat pe sistemul audio al masinii! Stau si ma intreb acum daca oare exista vreo aplicatie care sa poata reda muzica pe acest bluetooth, pareri?
Skip ads

  • _mihai_

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Sunt profile BT diferite, A2DP vs HFP.
Musica (cu bitrate adica), merge pe A2DP. Asta nu inseamna ca HFP nu poate reda musica, insa la un bitrate mic, gsm like.
Whatsapp sound a venit pe HFP.


Salutare,

am un astra J din 2011 la care modulul bluetooth functioneaza pefect (raspuns comenzi volan, comenzi vocale). O problema cunoscuta este faptul ca la modelul din acest an muzica de pe telefon nu poate fi redata prin bluetooh totusi am ramas surprins astazi cand din greseala am dat play la un mesaj vocal de pe wassup si instant a fost redat pe sistemul audio al masinii! Stau si ma intreb acum daca oare exista vreo aplicatie care sa poata reda muzica pe acest bluetooth, pareri?

  • Dan_Astra Sedan

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Am un Astra Sedan Turbo 1,4 l cu display CD 600.
Am o nedumerire. Daca sunt conectat cu telefonul la bluetooth-ul masinii si fac un apel catre un acelasi nume o data intra in Private call si aud doar in difuzorul telefonului, alta data imi afiseaza numele din agenda si aud convorbirea in difuzoare.
Cum pot evita intrarea in Private call?
Multumesc.
  • stefanica

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2012 A17dtrr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Da asa este pe navi 600 merge telefonul pe blustut este foarte usor de instalat.
  • deleted-119013

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Dan_Astra Sedan a scris:Am un Astra Sedan Turbo 1,4 l cu display CD 600.
Am o nedumerire. Daca sunt conectat cu telefonul la bluetooth-ul masinii si fac un apel catre un acelasi nume o data intra in Private call si aud doar in difuzorul telefonului, alta data imi afiseaza numele din agenda si aud convorbirea in difuzoare.
Cum pot evita intrarea in Private call?
Multumesc.



Este setare a telefonului. Eu am de exemplu un Samsung mai vechi. ÃŽn apel pot comuta între ieșire BT sau difuzor aparat (pe displayul masinii fiind afișat apel privat). ÃŽn poza de mai jos, butonul din dreapta jos. Nu stiu cum este la alte aparate însã optiunile probabil sunt asemãnãtoare.


Skip ads

  • stefanica

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2012 A17dtrr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Activarea comenzilor vocale astra j 2012 1.7 dupã volan cum se face, ca apas pe butonul de comenzi vocale dupa volan si vorbeste o tipa in engleza rostesc un nume din agenda telefonicã si degeaba nu executa nici o functie nici NUME nici CD nici RADIO nimic. Multumesc frumos.
  • stefanica

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2012 A17dtrr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Activarea comenzilor vocale astra j 2012 1.7 dupã volan cum se face, ca apas pe butonul de comenzi vocale dupa volan si vorbeste o tipa in engleza rostesc un nume din agenda telefonicã si degeaba nu executa nici o functie nici NUME nici CD nici RADIO nimic. Multumesc frumos.
  • Dan_Astra Sedan

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2019

  • Mesaj Privat
corneda a scris:
Dan_Astra Sedan a scris:Am un Astra Sedan Turbo 1,4 l cu display CD 600.
Am o nedumerire. Daca sunt conectat cu telefonul la bluetooth-ul masinii si fac un apel catre un acelasi nume o data intra in Private call si aud doar in difuzorul telefonului, alta data imi afiseaza numele din agenda si aud convorbirea in difuzoare.
Cum pot evita intrarea in Private call?
Multumesc.



Este setare a telefonului. Eu am de exemplu un Samsung mai vechi. ÃŽn apel pot comuta între ieșire BT sau difuzor aparat (pe displayul masinii fiind afișat apel privat). ÃŽn poza de mai jos, butonul din dreapta jos. Nu stiu cum este la alte aparate însã optiunile probabil sunt asemãnãtoare.



Multumesc pentru raspuns.
Stupiditatea 1 este ca trebuie sa butonezi telefonul ca sa treci pe difuzoarele masinii si asta nu este ok pentru siguranta.
Stupiditatea 2 este ca unele apeluri, catre acelasi numar, sunt cand apeluri normale cind private fara o logica. Asta este foarte enervant cand conduci.
  • Yakii

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Salutare,
Am si eu cateva intrebari si nelamuriri de incepator.
Am un opel astra j 2010 cosmo si nu reusesc sa ma impac cu aux si bluethoot-ul....mai exact.
1. Telefonul am reusit sa-l conectez usor il folosesc sa primesc telefoane(de dat mai greu pentru ca nu stiu cum sa accesez agenda din navigatia,asta daca se poate, si comenzile vocale de Dial etc ma inteleg spre deloc cu "doamna" - mentionez ca si mie imi apare de multe ori cand ma suna cineva apel nr privat in primele secunde
2. cu cablul usb nu pot reda muzica de niciunfel - nici cu incarcatul telefonului nu pot sa zic ca exceleaza
3. cum naiba se schimba melodiile cand sunt pe auxiliar (nu merg nici cele 2 butoane de pe consola centrala - care merg daca am cd bagat) nu merge din scroll-ul de SRC de pe volan cum mi-a zis cineva

PS: cand conectez telefonul prin USB am vazut ca imi apare un mesaj sa-mi instalez ceva aplicatie Smart Swtich dar nici cu asta nu am rezolvat nimic.. revin cu altele cand mi le amintesc
Skip ads

  • ronniee

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2019

  • Mesaj Privat
Salut,
Am un Opel Astra J 2011 Sports Tourer cu Navi 600, si nu-mi apare in meniu "Phone Settings".
Oare lipseste modulul bluetooth? Cam cat costa?
Si exista vreo modalitate sa ascult muzica/radio online streaming cu acest Navi600.
Macar are intrare AUX prin jack?

Nu se poate upgrada? Inca nu am cumparat masina, daca e atat de slab sistemul ma orientez la ale marci Sad
mersi
r
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR