Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • cristian.tudor89

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Salutare!
Nu am gasit nicio discuție referitoare la acest subiect pentru Opel corsa C si de aceea sper sa nu deschid unul. As avea nevoie de ajutorul vostru.
Din cauza faptului ca usa fata sofer a fost impinsa mult spre exterior(o cunostinta a uitat sa o inchida in timp ce dadea marsarier si a prins-o într-un stalp si forțat) s-a dereglat si in acest moment nu se inchide corect si nici nu se aliniaza.
Am fost la mai multe service-uri care mi-au reglat boltul de pe stalpul masinii sau au mai ridicat din usa. La.balamale nu se poate umbla fiind sudate.
Din pacate, usa tot nu se inchide corect si va rog daca m-ati putea sfatui ce as putea sa mai fac sau daca stiti vreun tinichigiu bun in Ploiești sau in apropiere.
Zi buna!


MODEL: Corsa 2002
MOTOR: Z12XE
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Hai, sã stabilim întâi datele problemei: ușa ta nu e dereglatã, e strâmbã! Pe cale de consecințã, trebuie îndreptatã(balamale, stâlp, suporți...), nu reglatã!
Dacã s-au strâmbat suporții de pe stâlpul A, ar trebui îndreptați....dacã s-au strâmbat balamalele/suporții de pe ușã, cred cã se reparã prin înlocuire...
În ambele cazuri ai nevoie de un tinichigiu de ispravã, care știe meserie, ãla poate sã mãsoare și sã determine ce se poate face...Și ãia la care ai fost tu, cântã dupã ureche, nu dupã partiturã...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR