Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • BFlorin814

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Nu va scrie nimic special pe el...eu am avut de uk si nu scria nimic...deci nu aveam cum sa il deosebesc de unul de europa decat daca scoteam becul din lupa si priveam prin el la deflector...la cel de uk este \__ iar cel de europa este__/el este cel care iti directioneaza fascicolul de lumina ai nr meu mai sus intr.o alta postare,suna.ma si iti explic ce trebuie sa faci daca nu intelegi,succes!
Skip ads

  • IIonut993

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2019

  • Mesaj Privat
[img]https://www.clubopel.com/8080/uploads/2019[imglb=https://www.clubopel.com/8080/uploads/2019-05/134932_haozeif6k.jpg]

Îmi puteți spune dacã sunt de Europa !? Mulțumesc
  • IIonut993

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Sunt pentru Europa ?
  • BFlorin814

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Unu e de uk si unul de europa
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Eu aș zice cã ambele sunt ptr trafic pe stânga...ținând cont de codul Hella: 1EJ-trafic dreapta, 1LJ-trafic stânga.
  • enervantul

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2017

  • Mesaj Privat
LH - trafic pe stanga, RH - trafic pe dreapta
Mai rasfoiti si aici
https://www.4tuning.ro/ghidu...-parte-23492.html
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Cred cã ești în eroare...grav, aș zice...LH și RH indicã doar partea pe care se instaleazã acea piesã, nu are legãturã cu (partea pe care se petrece) traficul. Ceva știi tu, dar nu bine...
Și dacã tot ai indicat un link ptr lecturã, cred cã primul care ar trebui sã-l rãsfoiascã ai fi chiar tu...și o sã vezi cã am dreptate. Howgh!
  • BFlorin814

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Aug 2017

  • Mesaj Privat
LH si RH este corecta...mai documenteazate😉o spun din propia experienta,am modificat multe faruri de UK si stiu ce spun...acum ca vrei sa crezi sau nu,e treaba ta...
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
@BF
O minimã experiențã în domeniul pieselor de schimb încadrate ca și simetrice, fie ele și de mașinã, te-ar fi determinat sã nu debitezi o asemena inepție, indiferent câte faruri, fie ele și de UK, ai fi modificat tu...chiar și așa ar fi trebuit sã te prinzi cã pe majoritatea farurilor europene(de UK sau nu) apare(pe etichetã, carcasã sau chiar pe ”sticlã”) LH ptr montare pe stânga mașinii și RH ptr montare pe dreapta mașinii. Cum este focalizatã lumina acelui far, funcție de partea desfãșurãrii traficului, e o altã poveste la care nu ai ajuns, dintr-un exces propriu de ignoranțã, zic...
  • enervantul

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Pai sa facem un print la documentatia aia...ia te uita ca scrie si ce inseamna si unde se foloseste LHT, RHT...cine este interesat mai citeste pe acolo ca mai afla cate ceva sau cauta alt articol mai complet, google este plin, stie si ce nu vrem noi sa stie. Daca initiatorul s-a lamurit eu ma declar multumit. Drumuri bune sa aveti.

  • floris90

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2014

  • Mesaj Privat
@enervantul, ideea e ca tu ai spus LH si RH, care inseamna right hand si left hand, acronime folosit exact pt ce a spus bibu16v, ce ai aratat tu acolo e RHT si LHT, right hand traffic respectiv left hand traffic( Se mai foloseste RHD sau LHD unde D sta pentru drive ). E o mica, mare diferenta. Ca un exemplu, uite ce am primit la decodarea vinului: AG4 = FRONT SEAT,LH,HEIGHT ADJUSTER,MANUAL
AG5 = FRONT SEAT,RH,HEIGHT ADJUSTER,MANUAL. Nu cred ca inseamna ca am un scaun de Anglia si unul de Europa, ci doar pozitionarea lor in masina! O zi faina.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
@floris90
Detalii, detalii.... Wink
Skip ads

  • nelutupop

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Bibu 16v, Asta e un far de europa? Ms frumos
  • Acidutzu

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Dupa parerea mea NU. Este un far RH adica "Right Handed" ... adica pt masini cu volan pe partea dreapta.
Pentru "Europa" iti trebuie un far LH adica Left Handed ... adica pt masini cu volan pe partea stanga.
  • CPLATON

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2023

  • Mesaj Privat
BFlorin814 a scris:LH si RH este corecta...mai documenteazate😉o spun din propia experienta,am modificat multe faruri de UK si stiu ce spun...acum ca vrei sa crezi sau nu,e treaba ta...
[align=right] rht europa lht anglia
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR