Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • cornel_02

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Si nu cumva statia montata de tine este alimentata si din plusul trecut prin contact si direct de pe baterie pentru circuitul de forta ? Iar statia nu are buton de oprire ? Daca are, opreste statia din buton, e posibil ca asta sa fie problema - prin intermediul butonului sa se creeze puntea.
Hai ca m-ai facut curios.
Skip ads

  • opelrobert

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2008

  • Mesaj Privat
cornel_02 a scris:Si nu cumva statia montata de tine este alimentata si din plusul trecut prin contact si direct de pe baterie pentru circuitul de forta ? Iar statia nu are buton de oprire ? Daca are, opreste statia din buton, e posibil ca asta sa fie problema - prin intermediul butonului sa se creeze puntea.
Hai ca m-ai facut curios.


Toata stima si tot respectul pentru un dumneavoastra deoarece asa a fost........am taiat toate firele de le statie si cd si s-a oprit piuitul.....Doamne nu imi vine sa cred ca am demontat juma de masina degeaba Laughing
  • cornel_02

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Ma bucur ca ti-am fost de folos.
Sa stii ca am vazut un caz in care omul vroia sa opreasca motorul si acesta nu vroia sa se opreasca. Si asta tot de la o punte de genul tau.
Vezi cum legi statia acum.
  • nicoletao

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2010

  • Mesaj Privat
De cateva zile tiuie cand deschid usa, ca si cand as avea cheia in contact si nici radio nu se opreste. Cam cu 2 saptamani in urma mi s-au schimbat carbunii de la electromotor. Baietii de la service sa fi facut ceva pe acolo si asta sa fie cauza? sau sa fie de la contact? Ajutor! Multumesc!
Skip ads

  • crystachy

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1997 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
am avut aceeasi problema .la mine era blocata partea mecanica a contactului.dupa ce am apasat de cateva ori pe contact mai puternic si-a revenit.cred ca nu e o problema daca am dat un puf de wd 40 in contact...?
  • CGhihanis

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mai 2019

  • Mesaj Privat
posibli din cauza umezelei in masina
  • Dsiriteanu

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2024

  • Mesaj Privat
opelrobert a scris:Am o problema ciudata si ea consta in faptul ca scot degeaba cheia din contact ca masina piuie in continuare atunci cand am portiera deschisa (este vb de piuitul de amintire cheie in contact),dar problema este si mai mare ca nu imi mai merge inchiderea centralizata de pe cheie si ramane curent pe instalatie adica eu scot cheia din contact si geamurile inca functioneaza ...............Deci ideea este simpla masina crede ca are in continuare cheia in contact desi eu am scos-o demult.......

Daca ma poate ajuta cineva raman dator cu o bere... Laughing


Ai rezolvat problema ?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,485
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Bun venit la CO!
Ce-ar fi să ne dezvălui și ce fer exploatezi? Numa” zic...că nu e toate la fel.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR