Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • leonidos

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2002 c dc11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2019

  • Mesaj Privat
salutare opelisti Smile de o saptamana si un pic sunt propietarul unui apel corsa( am primito de la o prietena eu avand in trecut doar masini japuneze cu care nu am avut nici o problema) asa ca mam pricopsit cu masinuta asta nu am avut probleme cei drept doar acum in timp ce mergeam parca sa simtit asaa o mica scadere din viteza si sa aprins in bord acel martor comic in forma de elicopter Very Happy care se aprindea intermintent cand lasam piciorul de pe acceleratie se stingea cand acceleram iara se aprindea intermitent.. am ajuns la destinatie dar se simtea ca numai avea vlaga parca trageam o remorca dupa mine.. am oprito am stat ce am stat si am plecat.. martorul in bord nu sa mai aprins dar nici nu mai trage e lesinata rau..si asa nu am fost multumit deloc in privinta asta ( fata de japonezele mele ) am tot citit pe aici ca EGR-ul ba sonda lambda.. si am vazut ca acel EGR se poate elimina.. credeti ca de acolo vine problema? a mai eliminat cineva EGR-ul? unde gasesc un chit ? ca sincer nu as da 500 de ron pe un egr..


MODEL: Corsa 2002
MOTOR: c dc11
Skip ads

  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Fa o diagnoza si vezi ce erori are, dupa aceea mergi mai departe. Nu inlocui piese pana gasesti problema.
  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
EGR-ul se curata, exista tutoriale pe forum.
  • leonidos

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2002 c dc11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2019

  • Mesaj Privat
se poate curata debidmetru cu spray de frane? am si izopropanol daca e bun
Skip ads

  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Exista spray special pentru debitmetru. De unde stii ca este debitmetrul? Fa diagnoza si vezi unde este problema, altfel risti sa mai strici si altele.
  • leonidos

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2002 c dc11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2019

  • Mesaj Privat
inca nu am facut diagnoza mesteru care are e plecat si vine abia pe joi.. dar am scos bujiile le-am gasit toate afumate am cumparat un spray special pt debitmetru am dat pe el si pe senzorul de pe admisie..i-am lasat sa se usuce i-am montat inapoi si vad ca merge rotund dar sunt sigur ca nu pentru mult timp... daca mai face in perioada asta am sa scot mufa de le debitmetru sa vad daca se schimba ceva ce am mai observat e ca daca accelerez mai brusc cand e la relantiu ezita putin nu are acceleratia prompta ca la restul masinilor..cineva mia spus ca asa e normal la masinile astea dar e clar ca problema inca nu am rezolvato o voi urmarii incontinoare
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR