Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Asa cum spune titlul, de curand am facut o vacanta mai lunga prin Statele Unite. Ca si companion desi imi doream un Dodge Charger, insa negasind la Hertz la aeroportul din Los Angeles ceea ce imi doream, am ales un Chevrolet Malibu hatchback aproape nou (8.000 mile), cu gandul ca este practic un Opel Insignia modelul nou cu alte haine. Motor 2.0 turbo benzina, automat.
Impresii de acolo? E o tara extrem de frumoasa, cu peisaje superbe. Insa nu e ce te astepti, nu este ceea ce ne-au creionat si ce te astepti din filmele americane, cu mancare si apa nu m-am inteles de niciun fel, cu multa saracie, etc.
Impresii despre masina? Nu stiu cum colegii de pe acest forum sunt multumiti de ea, cu un consum enorm, cu oglinzi execrabile, cu o cutie automata care nu are nicio treaba cu ZF-urile si DSG-urile 2 moderne, cu un portbagaj mare insa compartimentat infect, etc.
Per ansamblu? Desi am descoperit multe minusuri la Statele Unite, numar zilele pana la plecarea pe Coasta de Est (New York, Miami, etc).


  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,208
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Frumos, dar ai aratat doar partea plina a paharului Very Happy
Sunt curios cum e asfaltul la New York Very Happy (din cate am mai auzit e mai prost decat al nostru ) Razz
Plimbare placuta.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,661
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Frumoase poze! Pacat ca nu ai avut parte de un D. Charger, de preferat unul ,,iconic,, ...asa cum apare el in videoclipuri (ex. Within Temptation - Paradise sau ACCEPT - New World Comin' Tribute video 2011, adica genul classic de Dodge Charger Smile ).

Asteptam inca un rand de poze si impresii din restul calatoriei, evident. Respect!
  • Florin20

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Super interesantã experienta ta!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR