Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • Marinpop

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Ok . Multumesc
Skip ads

  • Marinpop

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Ok , multumesc
  • DCiobanu243

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2013 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Salut! vreau sa achizitionez o interfata de diagnoza/tester pentru un opel Astra J 2013 si m-am tot uitat si am vazut ca sunt unele diferente intre OP-com si Tech2.
https://www.diagnozapro.ro/op-com-311
https://www.diagnozapro.ro/v...al-opel-chebrolet
Eu as merge pe varianta cu tech2, bine zic ca ar fi tech2win care ar oferii toate functiile lui tech2

voi ce parere aveti, orice info este bine venita
  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Op com-ul nu este original si nici pro, original gasesti aici http://www.op-com.hu/OP-COM.aspx.
Pentru o clona este cam scump, cauta si o sa gasesti mai ieftin, sub 200 de lei.
Skip ads

  • DCiobanu243

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2013 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Am inteles, dar ca si functii si aplicabilitate care este mai ok op-com(primul link )tech2/tech2win( link-ul doi), aici ma refer ca si soft
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
din cate stiu tech2 nu prea mai e util la astra j si ar fi mai utila o interfata MIDI (sper sa nu gresesc).
  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Eu pe op com as merge.
  • DCiobanu243

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2013 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Am inteles, nu tech2. Altceva, OP-com, MIDI. Multumesc pentru lamuriri.
Skip ads

  • CrZb93

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 2003 f32
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2016

  • Mesaj Privat
salutare tuturor .cine ma poate ajuta cu un firmware 1.39 op-com (contra cost bineinteles)
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,915
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Ai PM
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,657
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Am facut upgrade de firmware de la 1.45 la 1.6 si pe urma m-am trezit ca Op-Com 2010 nu mai functioneaza, doar Vaux-Com mai nou. Asa ca... downgrade inapoi la fw1.59, si cred ca asa ramâne pentru o perioada de timp, apoi vom mai vedea ce si cum va fi cu versiunile ulterioare de Op-Com.

L.E:
Am incercat la Astra G sa-mi programez cheia (a.k.a transponder-ul pe care l-am luat din dezmembrari pe care l-am atasat la cheia mea) si NU fara surprindere am constatat ca Op-com/VAUX-Com citeste incorect cheia respectiva ca si cod mecanic (mechanical key number). Ce sa mai cer de la Op-Com/Vaux-Com sa-mi programeze transponderul, nici vorba... asa cum scria in articolul de pe net pe care l-am citit, ca sa faci asta cu Op-Com trebuie sa ai ,,luck,,
  • DCiobanu243

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2013 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Astazi dau comada de o interfata OP-com. Este vorba de varianta OP-com PRO 2016, am zis sa fie o varianta mai recenta. Ce nu am intrebat este faptul dace se poate masura si abaterea cantitatii de injectie pentru fiacere injector, care am inteles ca ar trebui sa fie +/- 2 mg
Skip ads

  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Bateria nu se poate masura, dar vezi valoarea in timp real. Legat de injectoare, depinte de tipul motorului se poate vedea deviatia avansului care nu trebuie sa fie mai mare sau mai mica de 2 separat pe fiecare injector.
  • sec233ast

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Antara 2012 A22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor. Exista sau are cineva software pt. OPCOM care sa citeasca Antara 2.2 din 2012. Multumesc anticipat.
  • remy9421

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor!
Am si eu o problema ,am achizitionat un op com versiunea 2014 pentru a.mi activa diferite optiuni . Problema e ca este in engleza si nu ii dau nici cum de cap sa.l traduc in romana(stiu cat de cat engleza dar mi.ar fii mult mai usor in romana). Am gasit o versiune in romana pe net dar nu functioneaza ,imi zice ca nu e activat si sa activez on line sau offline ,am reusit sa dau de codul de activare ,la cel in engleza merge iar la cel in romana nu . Imi poate spune cineva ce si unde sa copieza pentru al traduce? Sau o solutie.

Alta problema ,am reusit sa activez optiunea pentru consum dar am dezactivat ledurile de la cd30 si cele de la butoanele de la geamuri si nu mai stiu sa le activez la loc .

Daca ma puteti ajuta si cum sa activez geamurile din cheie si sa nu trebuiasca sa mai pun contactul tot timpul pentru a functiona ar fii super .

Mi.ar fii de mare folos un ghid daca se gaseste pe undeva


Multumesc!
  • oaspru

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Combo 2011 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Are cineva in format electronic manualul de utilizare OP-COM in limba romana?
  • ikebana2012

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Salut! Am un martor aprins in bord si am inteles citind pe forum ca ar putea fi problema la o sonda lambda sau catalizatorul. Corsa D 2009 are 84000 km si din punctul meu de vedere, motorul functioneaza corect dupa ce am schimbat modulul de aprindere dar hidrocarburile sunt cam mari. Un prieten mi-a dat o interfata Op-com dar nu a reusit sa-mi trimita programul pe e-mail fiind probabil prea mare. Aveti idee daca se poate descarca de undeva o versiune gratuita a programului? Multumesc!
  • Acidutzu

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
1. Fa testul pseudo-agrafa si afla codul de eroare care il cauti pe forum sau il postezi in tipicul dedicat pentru informatii;
2. Scoate borna de minus 30 minute si se va sterge eroarea, daca apare dupa ce pui borna si circuli putin, este o eroare permanenta.
3. Nu toate programele se potrivesc la toape interfetele. Incearca sa scrii ce interfata ai (cat mai multe detalii) ca sa te poata ajuta un coleg.
  • Lord_Zeus

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Arges
  • Masina: Signum 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Salutare colegi,cineva care se pricepe la testere imi poate spune daca este bun de ceva acesta https://www.emag.ro/interfat...d_similar_1_1&provider=rec-go&recid=rec_golang_49_1b01f800404dc3bb6e3f3a82f6e4e880_1564948202&scenario_ID=49 si ce se poate face cu el la opel signum z19dth. Multumesc anticipat
  • Lord_Zeus

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Arges
  • Masina: Signum 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Nimeni nu la probat?
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR