Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • alexrosu98

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Salut! Știe cineva dacã se potrivesc scaunele fațã și oglinzile exterioare(reglaj manual) de pe Astra G pe Astra F? Nu am prea vãzut postãri despre așa ceva pe nicãieri. Menționez cã scaunele vin de pe Astra G caravan iar F-ul este hatchback(asta dacã are vreo importanțã). Mulțumesc anticipat.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
nu stiu daca dimensional se potrivesc datorita formei si marimii caroseriei. mergi la dezmembrari, dai jos un scaun de la tine si inceri sa il pui pe celalalt si vezi daca se potriveste...
  • alexrosu98

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Mersi de raspuns. Scaunele le am de pe o Astra G dauna totala. Ma gandesc ca mare diferenta la prinderi nu e. In privinta oglinzilor,cele actuale din cate am vazut sunt niste replici de BMW E36 M3 iar la viteze de peste 70-80 la ora se aude vajaitul vantului iar cele de G mi se pare ca arata mai bine decat cele de F(asa cred eu😅).
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Din câte știu, scaunele de AG potrivesc cu alea de VB...
M-aș mira sã poți monta oglinzile...
  • alexrosu98

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Mi-am facut azi timp sa merg la tara sa verific scaunele. Fara mici modificari nu merg. Modificarile constau in sudarea unor "urechi" deoarece la Astra G suruburile vin vertical,iar la F sunt in unghi si orizontale(asta daca mai cauta cineva raspuns😅). Ramane zilele astea sa verific prinderea oglinzilor(cea mai mare "bubã" ar fi plasticul acela cu colțuri ce vine la "baza" oglinzii pe ușã).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR