Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • CAlexandru302

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Salut, am și eu o problema si nu prea știu ce sa fac.

Ieri dimineațã când am mers la munca nu mi s-a deschis mașina din cheie, am zis ok poate s-a descarcat. Când am încercat sa o deschid din broascã s-a deschis doar cea a șoferului, am întrat în mașinã și nu merg nici butoanele de închidere. Ideea e ca portbagajul se deschide, semnalizare flash-uiesc, farurile se aprind dar ușile și capacul de la rezervor nu merg.

Am cautat pe net și cel mai des sfat a fost sa scot bateria 5 minute și sa o pun la loc (degeaba). Am verificat și în portbagaj siguranțã nr 1 și era ok.

Dacã mai are cineva niște sfaturi va rog sa ma ajutați pentru ca mâine trebuie sa fac un drum destul de lung și nu vreau sa bag șurubelnița la capacul rezervorului sa pot sa alimentez ca poate mai stric și altceva.

Mersi


MODEL: Insignia 2009
MOTOR: 2.0
Skip ads

  • deleted-113970

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Buna, geamurile se mai coboara?
  • CAlexandru302

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Da, și portbagajul se deschide.
  • deleted-113970

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2016

  • Mesaj Privat
In REC spui ca ai verificat siguranta... Comanda catre usi este si printr-un releu electronic separat de portbagaj si benzina ( tehnologie power mos-fet) sa nu fie copt acesta. Inteleg ca nu primeste nici comanda de deschidere. Daca urci in masina si apesi butonul din cheie, se aude vreun clic?
Pana iti rezolvi problema, daca esti presat de timp, poti desface capitonajul din portbagaj si sa actionezi manual tija de la capacul de combustibil...
Skip ads

  • CAlexandru302

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Nu se aude nimic când apãs pe buton, nici pe cel din cheie nici pe cel din mașinã, pana la urma am reușit sa dau caimacul de plastic jos (era montat pe un suport de plastic) și am reușit sa deschid ușa de la combustibil. Ce m-a presat tare am reușit sa rezolv, o sa ma duc luni la niște electricieni și o sa mai postez o data cu soluția.
  • deleted-113970

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Multumim, asteptam sa ne spui daca e praf modulul responsabil sau o banalitate. Vezi ca era pe youtube un filmulet cu un fir verde care venea in usa soferului. Cred ca are legatura si cu inchiderea, nu doar cu geamurile... Da un search...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR