Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • yky69

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua forumisti. Am un Opel Astra G hatchback din 2007 1.4 90CP Z14XEP. As dori sa ii schimb volanul original (fara comenzi), cu unul cu comenzi pentru un uz mai facil la navigatie (chinezarie de la Emag). Stiu ca in afara de volanul cu comenzi trebuie sa ii schimb si SPIRA din spate, cu una cu comenzi. Va rog, daca imi puteti raspunde la 2 intrebari :

1. Cum deosebesc o spira cu comenzi de una fara comenzi ? Am cautat pe net si din tot ceea ce am gasit va pot spune ca nu am gasit NICI O DIFERENTA VIZUALA intre cea cu si cea fara comenzi.

2. Cum pot verifica circuitele spirei ? Am citit chiar aici pe forum, despre cazuri in care s-au cumparat spire cu probleme a circuitelor, erau intrerupte sau mai stiu eu ce si afecta functionarea masinii.

In speranta unor raspunsuri cit mai detaliate care ma vor ajuta, astept mesajele voastre Wink Wink :wink:


MODEL: Astra 2007
MOTOR: 1.4 90CP Z14XEP
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
verificarea o faci in mufe cu aparat de masura pentru continuitate. cat despre spira. mergi la dezmembrari si daca masina a avut volan cu comenzi a avut si spira potrivita...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR