Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira C Tourer
  • ska

  • Mesaje scrise: 847
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Incearca aici : https://www.opel-infos.de/modelle/zafira_c.html
Skip ads

  • catavencuadelin

  • Mesaje scrise: 443
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc SKA. De mare folos a fost link-ul tau. Se pare ca a existat acest motor intre 2012 - 2015 si codul este A18XEL.
  • TSorin680

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Salutare, sunt interesat in achizitionarea unei zafire de 2.0 165 cp cu cutie automata din 2013 , 100.000 km . Are cineva acest model ? Ceva probleme ? Cutiile automate sunt ok ?
  • dsemaca

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Salut tuturor,

De trei ani am un Aglia din 2004 1l si sint foarte multumit de el. Caut acum o masina mai mare. pentru drumurile lungi cu familia.

Am inteles ca Zafira B a avut ceva probleme incendiare si cum m-as incadra pentru un Tourer, ma gindeam la un 1.8 aspirat pe benzina pina in 10k eur Prefer in locul diesel-ului ca parca sint mai putine batai de cap, la fel si legat de motorului aspirat. Cum circul cam 10k pe an, mai mult in afara localitatilor, economia de combustibil nu este o preocupare majora.

Cel mai probabil ma va ajuta cineva sa o aduca din Germania, la fel ca pe Agila.

Vreo parere despre configuratia aleasa?

Multumesc!
Skip ads

  • ska

  • Mesaje scrise: 847
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Poti incerca 1.8 sau 1.4T... la ce drumuri ai tu, ar fi suficient si motorul mai mic cu turbina. Mai sunt posesori pe forum cu aceasta motorizare ( 1.4T )
  • dsemaca

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Multumesc, SKA! Varianta 1.4T largeste mult optiunile disponibile, ma uit si studiez.
  • DIonut484

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Salutare dragi iubitori de Zafira. Intentionez sa cumpar o masina Opel Zafira Tourer dar am un pic nevoie de ajutor Smile sunt un mecanic si un cunoscator foarte slab Razz . Tot ce as vrea este sa imi spuneti daca masina din link-ul urmator cu dotarile care le are, kilometri, an fabricatie, motorizare, este la pretul corect? Vad altele care se dau si cu 11000 dar nu stiu de ce. Nu stiu sa socotesc dotarile si de unde diferenta de pret sau este posibil ca masina sa aibe ceva si vrea sa scape de ea?
Masina este aceasta: https://www.olx.ro/oferta/op...onic-IDcvxiW.html
Va multumesc anticipat.
  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Slab dotata ..probabil masina de firma ...la km nu bag mana n foc ...probabil mult mai mult! Nu as recomanda!
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu o vad dupa nuanta ca a foat lovita fata, plansa bord suspecta la fel si volan. Km se fac si acum, asta este, una e pe ceas si alta daca mai sapi in istoric. Acum nu mai retin dar in Olanda taxiurile nu sunt albe ?
  • DIonut484

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Modelul de mai sus a fost un exemplu din cateva masini salvate la favorite din anunturi, nu neaparat ca as fi setat pe masina aia. Ideea era daca pentru dotarile respective pretul este corect? Sa fiu sincer nici nu am bani de una cu dotari full Very Happy Ma invart undeva la 7000. Se gasesc masini bune la banii astia indiferent de dotari?
  • jupijohn

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira Tourer 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Ideal este sa gasesti o masina cat mai buna la un pret cat mai bun... dar ... este ideal...
Masinile ieftine ori au km multi ori au ceva probleme ascunse sau vizibile...
Eu as recomanda benzina, am 1.4, 140cp... consum bunicel si destul de fasneata pentru cat de grea e... (la cat de frecvent observ postari despre probleme cu masinile diesel... nu as recomanda nimanui sa-si ia diesel)
Pentru a afla care sunt preturile, iti recomand sa te uiti pe mobile.de (se poate afisa in limba romana).
Asa iti faci o idee cam la ce preturi se dau masinile in Germania.... observi ca cele cu multi km sunt foarte ieftine, chiar daca au doar 2-3 ani de zile de la anul fabricatiei...
De cele mai multe ori masinile aduse pentru vanzare, in tara, sunt masini cu km multi sau masini lovite, reparate, sau foarte vechi, etc.
Spor la cautari...
  • Andreiutz

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Zafira Tourer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Salutare,am nevoie si eu de un sfat de achizitie in legaturã cu acest anunt.ce parere aveti.mentionez ca nu am cunostinte despre ce inseamna dotarile ce le are sau mecanica,cat despre motorizare,ce imi puteti spune,sa merg pe 2.0 tdci,1.6,sau e mai bun benzinar?multumesc
https://www.autovit.ro/anunt...J.html#97c1211564
Skip ads

  • TSorin680

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Era una ok si pe das welt auto.ro..
  • er0s22

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Imi poate spune vreun posesor de Zafira Tourer unde gasesc cheia de antifurt? Am facut astazi pana si am cautat o ora la vulcanizare. E vreun loc special unde e pus?
  • jupijohn

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira Tourer 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Cheia antifurt nu cred ca e dotare standard... deci nu cred ca exista un loc anume unde trebuie pozitionata....
  • er0s22

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Avand in vedere ca exista prezoane si chei originale GM cred ca e dotare din fabrica
  • jupijohn

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Zafira Tourer 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Ai gasit-o pana la urma? era intr-un loc special? Poate ii gasesti un loc pe langa surubelnita
  • er0s22

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Nu, nu am gasit-o.
  • GMihaiTaune

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Belgia
  • Masina: Zafira Tourer 2014 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2018

  • Mesaj Privat
A trecut 1 an de când am zafira tourer, nu am întâlnit nici o problemã, are 180 mii km,
  • niksd
  • *
  • 1 mesaje
  • din 29 Dec 2019
  • Zafira Tourer 2015 B16DTH
  • Neamt
  • niksd

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Zafira Tourer 2015 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Buna ziua tuturor,
sunt nou pe forum, as vrea sa cumpar un Opel Zafira cu 7 locuri, am gasit una la Galati, la Leasing Automobile, dar nu sunt prea sigur cat e de buna:

https://leasingautomobile.ro...-manuala-IDWK3416

Am fost acolo, a vazut-o, mi s-a parut ok, am intrebat de carte de service si nu am primit un raspuns clar; eu cred ca nu are.
Am platit pe carvertical un raport, dar nu o gaseste decat cu niste poze de la niste zgaraieturi.
Nimic de service, nimic de km, doar in noiembrie anul asta cu 155134km, atunci cand s-au facut pozele pentru zgaraieturi in Franta, cred ca la firma de leasing.
Deci, din cate inteleg km nu au fost modificati la aducerea in tara.
M-am uitat prin torpedou si a gasit niste facturi de reparatii prin Franta, cea mai importanta mi s-a parut cea referitoare la "perte de puissance" deci pierdere de putere, de prin 2016.
Acum masina merge bine, m-au plimbat o tura cu ea pe strazile din jurul firmei.
Voi ce ziceti, merita banii? as vrea sa o iau dar ma tem de eventuale probleme costisitoare in viitor. La voi cum se comporta? Ati avut probleme importante cu ele?
Multumesc, si va urez tuturor sarbatori fericite in continuare!
Maine, ar trebui sa o platesc daca ma hotarasc, altfel o pun iar la vanzare.
Astept pareri din partea voastra!
Numai bine!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira C Tourer

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR