Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • ad29yy

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Astazi mam trezit ca nu se mai deschide portbagaju, nici din telecomanda nici din butounu din interior dupa usa....
Masina este un sport tourer cu portbagaj actionat electric...
Cand apas pe telecomanda pt deschidere portbagaj, de cat se aprind avariile dar nu mai actioneaza de nici un fel portbagaju....
Aveti idee ce ar putea fi? Siguranta arsa? Sau sa ars modulu pentru deschidere portbagaj?


MODEL: Insignia 2010
MOTOR: A20DTH
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Apa în modul la portbagaj. Era campanie de rechemare. Mergi la cea mai apropiata reprezentanta și verificã.Pana la Reprezentanta, deschide portbagajul mecanic, prin interior și apoi verifica modulul, dacã e umed.
  • ad29yy

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Am scos cele 3 mufe din modul... Nu erau oxidate, umede nimic si nici modulu curat lacrima
Dupa ce am pus mufele la loc a inceput sa mearga portbagaju......
Dupa mai multe probe iar nu mai merge a am scos iar mufele si dupa montare merge perfect

Sa fie vreun fir care nu face bine contact?
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Nu stiu..eu am avut apa si gramada de oxid sub mufe...Ai compersor? Vezi ca ai un ac de umflat mingi la el. Monteaza acul la compresor si sufla in mufe, in modul..sa vezi daca sare apa sau ceva de acolo. Daca nu..inseamna ca esti norocos ..e alta problema. Smile.
PS; Cauta un spray pt contacte electrice si baga in cele trei mufe ..si pe fir si la modul. Posibil sa ai ceva oxid pe vreun pin..si sa nu se vada.
Skip ads

  • ad29yy

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Da asa am facut am scos mufele si am dat cu spray de contacte am desfacut si capitonaju la portbagaj am desfacut toate mufele si le am curata.... Deocamdata merge sa vedem pe viitor🙄🙄
  • ad29yy

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2017

  • Mesaj Privat
Am umblat si la butonu exterior dar nu a fost chip sa il scot....nu imi dau seama cum e...
Firele de la lampile pentru numar sunt legate la mufa care duce si la butonu pt deschis portbagaju🤔
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca tre demontata capitonajul. Când e de vina butonul, merge din cheia sau din usa.. Dar la cele cu ridicare electrica, la modul face buba, din ce am observat pe forumuri. Intereseazã-te de campania de rechemare, totuși.. Și sa nu modifoci nimic. Eu nu ma mai calific pt ca am refãcut lacul la placa electronica și am gaurit cutia modulului jos, sa se dreneze apa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR