Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • kevin_22

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Salut fosti colegi ,

Deoarece sunt fost posesor de Opel mai multe modele ( Astra F 1.6 , Astra H 1.6 , Vectra B 2.5V6 , Vectra C 2.2 dti , Vectra C GTS 2.2 ) vreau sa va fac cunoscut ce am patit la un service de reconditionari casete directie - Doru Stan Casete Directie ( strada Badea Dumitru nr 16 ) Bucuresti.
Pe vremea cand eram activ aici aveam alt username dar din 2009 de cand am vandut ultimul opel nu mai gasesc user si parola . Daca nu postez unde trebuie va rog sa mutati in ce sectiune se potriveste.

Momentan detin un Bmw F01 lci si un Bmw 530xd lci . Pe data de 12 iulie 2019 am avut programare la Dl Doru Stan -reparatiicasetedirectieauto.ro facebook Doru Stan Casete Directie cu 530-ul pt reconditionarea casetei de directie ( pierdea putin lichid )
Am fost acolo de dimineata , au demontat caseta , au reconditionat dupa spusele lor dar cand au montat-o inapoi pe masina nu au respectat procedura de aerisire a instalatiei si au stricat pompa servo. Au insistat spunand ca nu e nici o problema , sa merg asa fara servo pentru ca in aproximativ 50-100 km isi revine singura. Am facut aproape 250 km si masina nu isi mai revenea, am sunat inapoi sa vedem ce facem , tot insistau ca au mai avut cazuri si sa merg ca isi revine. Deja o dadeau cotita , mi-a zis sa merg miercuri sa se mai uite odata ca au multe programari. Le-am zis ca nu ma intereseaza de programul lor eu vin sa imi faca masina sau sa imi dea banii inapoi. Asta fiind sambata. Luni dimineata am fost acolo si mi-au dat direct banii inapoi ( 1100 lei din 1200 lei ) cica 100 lei a fost unghiul de fuga , si ala facut prost evident , pe care l-am refacut ulterior intr-un service specializat.
Am fost la alt service si am platit pe pompa servo noua + manopera + aerisire instalatie + lichid 3080 lei + 150 lei refacerea unghiuliui de fuga . Normal mi s-ar fi parut ca cei de acolo sa imi plateasca diferenta de bani pe ce au stricat . ( nu au vrut sa auda )
Problema nr 2 : Asa zisa reconditionare a casetei pentru care am platit initial , nu a fost facuta corect , pe site se lauda ca in acest pret intra si schimbarea burdufelor , mie nu mi-au fost schimbate nici burdufele , nici colierele.
Deci , minte in legatura cu ce schimba pe masina .
Nu ofera factura sau bon .
Nu are autorizatie RAR pentru reparatii casete directie ( elemente directie )
Am vrut sa va scriu deoarece am vazut si cateva Opel la el in service ( Vectra , Astra ) si m-am gandit ca ar fi bine sa stiti , sa va feriti de acest service de carpaci. Caseta de directie se demonteaza de pe masina din ciocan.
Service-ul are o promovare destul de insistenta pe facebook si nu as vrea sa fiti pacaliti.
Pentru cine nu crede , imi poate spune si va atasez dovezile de cand am fost cu masina acolo , precum si dovezi ale reparatiei ulterioare ( poze , filmulete si facturi )
Va salut .
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Țeparii de teapa ãstora trebuie dați în vileag! Cã se umple țara de ei...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR