Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • ionut-85

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 A 17 dts
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Salutare am o problema cu un opel astra j 17 cdti... Am check aprins în bord pe tester îmi apare eruape P003A îmi da poziție pletara turbo compresor am fost la o firma în Iași turbo lidel sã-mi verifice turbina și mi sa spus ca totul e în regula au verificat și electro vala mi sa zis ca de la senzorul de turație e problema am schimbat senzorul aceleași sintome... Am fost la alt service mi sa zis ca de la soft am fost la reprezentați Opel am schimbat softul la fel aceleași sintome nici reprezentanții nu ii da de cap problema... Am ajuns la alt turbo în Suceava la fel au verificat turbina electro valva geometrie etc toate sunt inregula au constatat ca ar fii de la egr supapa nu ar închide în totalitate.... Menționez ca la o turație de 3000 mph cu o viteza de 120 km/h în deal când când e în sarcina brusc mi se taie pedala și nu mai am demaraj sau pe drum drept sa întâmplat și în depãșire la fel.... Dacã vati mai întâlnit cu situație asemãnãtoare cum ați rezolvat mam saturat sa dau sute de lei și nicio rezolvare


MODEL: Opel astra j 17 cdti
MOTOR: A 17 dts
Skip ads

  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
https://m.youtube.com/watch?v=rx1UZWjhWu0
  • ionut-85

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 A 17 dts
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Salut ce am înțeles în video e vb de filtru de particule mie mi se regenereazã la cam 1000 de km și acum câteva luni în urma lam curãțat nu cred ca e filtru de particule
  • paul2004

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Ionut-85...nu cred ca se regenereaza el asa rar la 1000km.
Daca zici ca ai curatat DPF.ul...senzorii care sunt pe el...mai sunt in parametrii?
Senzor temperatura gaze arse si senzor presiune gaze arse.
Te intreb ca si eu am curatat dpf.ul...si acesti 2 senzori mi.iau stricat cei de la service cand au demontat dpf.ul.(au fost schimbati ulterior pe cheltuiala lor).
Sper sa.i dea cineva de cap la problema ta.
Bafta.
Skip ads

  • ionut-85

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 A 17 dts
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Paul 2004 nustiu dacã sunt în parametrii am sai verific mulțumesc
  • ionut-85

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2014 A 17 dts
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Salutare am revenit cu problema mea am rezolvat-o din tot ce am scris ce se întâmplã cu mașina era pompa de vaccum de vina care îmi dãdea eroare pe turbina...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR