Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • lorinttr

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salutare,

Vreau sa cumpar bare transversale pentru Astra J hatcback.
Inclin intre cele originale si Thule otel/aluminiu. Nu stiu inca pe care sa le aleg. Ca pret cam tot pe acolo se situeaza.

Ce nu stiu este daca cele originale se potrivesc cu suportii de bicicleta/schiuri Thule. Aveti careva habar?
Folositi careva aceasta configuratie?

Mai exact m-ar interesa daca pe barele originale ale masinii s-ar putea monta suportul de biciclete Thule FreeRide 532?

Va multumesc,
Radu
Skip ads

  • RaduRek

  • Mesaje scrise: 437
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira Tourer 2013 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salut. Eu am avut La Prealpina LP 49 aluminiu...foarte Ok, solide si aspectuoase, usor mai ieftine ca Thule. Le-am vandut pt ca le foloseam f. rar si am luat unele de Peugeot SH mult mai ieftine, din otel.
Suportii/barile(de plafon) pt. bicicleta se pot regla pe distanta necesara... deobicei.
Vezi si un suport de portbagaj/haion...eu am avut Peruzzo Milano 625...avantajul fata de suportul de plafon este ca poti merge fara zgomot la viteze mai mari.


  • lorinttr

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Dezavantajul la suportul de hayon ar fi ca il cam distrugi pe drumurile din Romania.
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pot sa iti spun ca pe H am niste bare Thule- normal ca nu arata la fel de bine ca si cele originale, dar spre deosebire de Hakr- cele cumparate initial- deosebirea e de la cer la pamant. la noi in cluj am fost la o firma care e ceva reprezentant/dealer local Thule (dar nu numai) si ei m-au consiliat acolo, pe loc......mi s-a parut ok varianta, mai ales ca nu mi-au bagat pe gat neaparat Thule.....
in privinta suportului de biciclete, am unul pe haion- e putin mai ciudat cand il montezi- carlige, chigi, etc, iti blochezi usa de portbagaj, dar mi se pare un pic mai practic decat cel pus sus...acuma cu astea treaba e simpla, marea lor majoritate se regleaza si adapteaza pe aproape orice tip de bare transversale, deci nu ar trebui sa fie vreo problema- cel mai bine, vezi si ce am spus mai sus- am fost la baietii de la firma si aici ei m-au consiliat (suportul de biciclete nu l-am luat de la ei desi initial la ei am mers si pentru asta)
Skip ads

  • lorinttr

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Pana la urma am luat si barele si suportii de biciclete de la Thule. Sunt ok si nu fac mare scandal.
Initial am comandat bare originale, dar au venit zgariate si le-am trimis inapoi.

Aveti careva habar la consum cum se comporta?
  • alxgudea

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Cluj Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
nu as putea sa iti spun precis...la mine barele Thule cam au ramas permanente....incep sa suiere pe la 100 km/h dar parca m-am obisnuit sa nu le aud. singurul moment in care simt diferenta e mersul pe autostrada- afara- cand binevoiesc sa imi crut nervii si le scot.....dar diferenta la consum nu stiu fiindca reflex cu barele puse nu apas asa tare acceleratia de teama sunetelor
  • calin_astra_j

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Salut. vreau si eu sa imi iau portbagaj pt plafon(balena/barca) si nu gasesc deloc acceptabil pretul celor "originale''. Problema mea e ca nu stiu ce sa caut .... bare pt portbagaj se gasesc peste tot dar cind caut compatibilitatea e ma greu. daca ma poate ajuta cineva cu info.
merci
  • negociator

  • Mesaje scrise: 310
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z12 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Va salut, eu am Astra J Sports Tourer. A montat cineva bare de portbagaj transversale pe aceasta masina? Ce modele de bare ar fi compatibile?
  • vassy71

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2015 wolpd8e65f80210
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Va salut, eu am opel Astra J Sports Tourer 2015. A montat cineva bare de portbagaj transversale pe aceasta masina .Ce modele de bare ar fi compatibile si mai eftine
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR