Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Emanuel Horatiu Bade

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2008 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2019

  • Mesaj Privat
Buna ziua Am Opel Astra G 1,7 cdti af 2008 Cand merg cu clima pe distanța mai lungã ex 1o km pe presul din dreapta începe sã picure consens( este apa pt ca este un lichid încolo inodor și insipid ) S-a intamplat sa mai curga si pe stanga dar mai rar Mentionez ca am verificat orificiul de drenaj care se aflã sub bord in compartimentul motor și este O.K.Astept o parere și eventual un sfat Vã mulțumesc și vã doresc tuturor un weekend frumos


MODEL: Astra 2008
MOTOR: A17DTJ
  • costel42kos

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Salut. La mine a fost oringurile de la imbinarea dintre radiatorul mic de sub bord. La mine curgea antigel. Verifica inchiderea capacului si garnitura de la pasajul in care intra filtru de habitaclu. De la asta iti curge CONDENS. Verifica si traseul pana la orificiul de scurgere. Vezi ca ai un surub lung de desfacut in spatele motorului pe peretele pedalierului la jumatate jos. In zona picuratorului. Eu asta am avut. Cu respect Costel
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
1. Condensul de la AC - scurgere infundata. Ridica masina pe elevator, deasupra casetei de directie o sa vezi o scurgere de cauciuc. Sufl-o cu un pistol cu aer, eventual schimba filtrul de polen si curata cutia. Daca ai chef, dai jos stergatoare si plasticul de sub parbriz, pe partea dreapta o sa vezi "sorbul" ventilatorului. Acopera-l cu plasa de tantari si rezolvi definitiv.

2. O-ringuri calorifer (picura antigel) - se schimba la service si dureaza cateva ore.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR