Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • WaiShamar

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Salut tuturor,

Am un Opel Astra G 1.6 16V, cod motor Z16XE din 2001. Consuma 1 litru de ulei la 2-3000km si ma gandesc sa schimb tot ce ii nevoie la motor dar nu am un mecanic bun pe partea asta. Daca ii cineva din Timisoara care a facut deja operatia asta si a fost multumit sau foarte multumit, as dori si eu numarul de telefon al acelui mecanic. Imi da cod de eroare 0420, merge perfect masina dar n-as vrea sa o las prea mult timp asa pana se infunda catalizatorul.. etc. Am schimbat EGR si Sonda lambda inainte de catalizator pana acuma crezand ca o sa fie bine.

O zi placuta si astept un mesaj.
Skip ads

  • alin_v

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2012

  • Mesaj Privat
0723684339 Florin il cheama, este specializat in marca Opel
  • R93

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2014 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2019

  • Mesaj Privat
BogdanTm a scris:Recomand un service bun in Timisoara pentru Insignia. Se afla pe Str. Muzicescu 16 (din capatul dinspre Sag, se face stanga pe o straduta inchisa - Ranetti cred). Il cheama Andrei.
Nr. tel: 072 121 4996.

A lucrat la Autoglobus, si si-a deschis propriul service.

Lucrari efectuate de mine la el:
* schimbare discuri fata + placute + furtune frana + lichid frana;
* schimbat Oring pompa ulei;
* schimbat rulment roata spate.

Am fost foarte multumit de lucrari. E mult mai ieftin ca la reprezentanta, si mai rapid.


Recomand si eu. Sunt deja doi ani de cand apelez la el pentru fiecare problema care apare (unele mai serioase, altele mai in capul meu) si tot timpul a lucrat foarte bine, fara probleme dupa.
  • R93

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2014 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Reiau o intrebare frecvent adresata aici: aveti o recomandare de electrician auto in Timisoara sau Arad?
Skip ads

  • BlackT

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Timis
  • Masina: Mokka 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

Imi puteti recomanda un mecanic priceput intr-ale timoneriei Opel? De cand mi-am cumparat Mokkuta nu mi-a placut schimbatorul de viteze (comparativ cu masina anterioara, Meriva), cateodata am senzatia ca trebuie sa "mestec" cu schimbatorul ca sa intre in viteza dorita. As dori sa merg cu ea la cineva priceput.

Multumesc
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Salut,
Am de schimbat un termoflot la Antara 2.2 ; Imi puteti recomnada un service de incredere cu experienta in Opel? sau un mecanic bun?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Vezi pe str. Chevereșului, e un service și dezmembrãri Opel, la Doru...și mai sus câteva postãri ai o recomandare...
  • chilly willy

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2024

  • Mesaj Privat
stie cineva un service care face segmentare in Timisoara sau partea de vest macar?
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,458
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Segmentarea ,în sine, nu e mare lucru, nici tehnic, nici financiar...dar până ajungi la segmentare, ca să faci lucru cumsecade, trebuie să refaci chiulasa(supape, simeringuri, planeitate, garnituri), înlocuit cuzineți de bielă(măcar) și distribuție+pompă apă, verificat și curățat pompă de ulei, curățat, remediat tot ce ține de admisie(mai ales dacă e vorba de Z14XEP) și evacuare(inclusiv catalizator și sonde lambda), iar ptr toate astea cheltuielile se învârt lejer pe la EUR1,500...și cine știe ce mai descoperi!
Ca mecanic, nici nu m-aș apuca DOAR de segmentat...ca pe urmă să stai pe capul lui că ți-a ”făcut motorul” și tot aiurea merge...când poate să lucreze 10-20 alte chestii mai simple și fără mare bătaie de cap și timp și să câștige mai mult ca la un R.K. motor....
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR