Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • SVasilache520

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Salut , acum 2 saptamani cineva a intrat in mine si cei de la asigurari mi au dat dauna totala . Masina este un opel astra g 1.7 dti , este din 2002 si are 3280 de mii de km . Cei de la asigurari mi au oferit 58 de milioane despagubire .
Ce parere aveti despre suma ? Ce ar trebuii sa fac si cu cine sa vorbesc pentru a mari suma ? A mai patit cineva asta ? Astept raspunsuri , multumesc !


MODEL: opel astra g
MOTOR: 1.7 75 cp
Skip ads

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Dauna este calculata in functie de valoarea masinii de noua deprecierea pana in ziua accidentului si daca in urma constatarii facute valoarea ei la ziua respectiva este mai mica decat valoarea reparatiei atunci primesti banii aia si ramai cu masina.Nu poti face nimic sa maresti legal suma despagubirii,atat mai valoreaza masina aia si gata,poti doar sa valorifici cat mai bine ce-a ramas din masina si mai recuperezi din paguba.Din experienta mea despagubirile sunt mai mici decat preturile platite de proprietari cand le-au cumparat
  • turmol

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Sigur despagubirile sunt mai mici decat valoarea masinii accidentate; in caz contrar ar fi destui care s-ar "lasa accidentati" in loc sa se chinuiasca cu o eventuala vanzare.
Dar daca raman si cu "avariata" ...
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,455
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu-i o ofertã chiar foarte proastã, dacã rãmâi și cu "epava"...Dacã ai abilitãți de geambaș de mașini poți face o afacere onorabilã....reparând-o sau dezmembrând-o avantajos.
Skip ads

  • Mihai1205

  • Mesaje scrise: 201
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Vara trecuta o cunostinta a obtinut suma de 4400 lei pentru o dacia solenza, echipare "cheala". Eu cred ca ar trebui sa ofere putin mai mult . Solenza aia costa 5mii euro la vremea ei. Cred ca un G sarea de 10 mii atunci...
  • dan costea

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 x14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2010

  • Mesaj Privat
nu vreau sa le iau apararea celor de la despagubiri,dar 4400 pe solenza consider ca este intr-o limita acceptabila.Pe piata cu greu ar fi obtinut 3500.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
doar sa faci o expertiza a masinii cu un expert privat autorizat si sa daca iti rezulta mai mult sa mergi cu expertiza si daca nu o accepta ii dai in judecata.... acum tu stii daca cu banii aia o poti repara fa-o si gata. daca nu judecata si daca nici asa atunci iei banii si recuperezi ce poti din vanzarea restului...
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
La 1200 E iti cumperi una la fel si o ai pe a ta de piese.
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Bertone 1.8 din 2001 dauna totala (airbag-uri sarite) - am luat putin sub 8000 lei + epava pe care am mai luat 3-4000 lei data la dezmembrat + piese pe care le-am pus pe noul Bertone.
Aveam piele, tempomat, clima, xenon, spalatoare, jante aliaj...iti trimit documentul de asigurare daca vrei.

Asiguratorii dau valoarea dupa cataloage, an, dotari si km.
As accepta oferta lor + epava si as cauta alta masina. Daca te uiti la ce pret are Astra G zilele astea, 5800 lei + epava e un targ bun.

Daca ai nevoie de intermediere in dosarul de dauna, te pot ajuta. Eu am imputernicit pe cineva care s-a ocupat cap-coada si nu costa nimic.
Imi spui daca ai nevoie de ajutor.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR