Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • mariancraiu77

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2015

  • Mesaj Privat
salutare...de ceva timp ...aprox. doua saptamani ...imi dispare antigelul din vas...nu am furtune sparte sau radiator spart ...nu fierbe ..temp apei 80-90.....nivelul ulei ok...pe evacuare nu il da afara...tot completez ...il trage in instalatie ...la zi imi goleste vasul...cand desfac busonul de la vas revine ..dar revine cam un sfert de vas ..nu ajunge la jumate cum era initial...care sa fie cauza?...corsa c 1.0...benzina ..2001


MODEL: corsa c
MOTOR: 1,0
  • Mircea Alexe

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 XCF6816120708
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Nu am raspunsuri la nicio intrebare. Am numai nenumarate intrebari fara raspuns, sau cu raspunsuri incomplete la problemele privind Opel Corsa Z12XE pe care il am, din pacate. Am deosebit respect pentru domnii Tolos care de ani de zile ii ajuta pe cei ca mine. Ii multumesc si multumiri Club Opel
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
mariancraiu77 a scris:salutare...de ceva timp ...aprox. doua saptamani ...imi dispare antigelul din vas...nu am furtune sparte sau radiator spart ...nu fierbe ..temp apei 80-90.....nivelul ulei ok...pe evacuare nu il da afara...tot completez ...il trage in instalatie ...la zi imi goleste vasul...cand desfac busonul de la vas revine ..dar revine cam un sfert de vas ..nu ajunge la jumate cum era initial...care sa fie cauza?...corsa c 1.0...benzina ..2001


MODEL: corsa c
MOTOR: 1,0

Cam greu de spus pe unde poate pierde,este o pierdere foarte mica si tot ce iese se evapora asa ca nu o sa vezi pata jos,poti incepe sa verifici la pompa de apa are orificiu de evacuare cand e pe duca si apare dara,pe la sertizarile bazinelor laterale ale radiatorului ,sau pe la calorifer in masina . Am avut si eu probleme la masini cu scazut nivelul la minim in vas,culmea ca mai mult nu se ducea,probabil ca nu mai face presiune asa mare si nu mai forteaza sa iasa si l-am lasat asa si la revedere a mers ani de zile .Incearca sa vezi daca lasat la minim mai pierde,daca da verifica ce ti-am spus ori cauta un stopleack lichid ca ala lasa o dara alba pe unde iese si asa gasesti mai usor pe unde scapa dupa pata lasata.
  • jancon

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Belgia
  • Masina: Corsa 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2019

  • Mesaj Privat
Salut baieti! Am si eu o problema asemanatoare......am gasit in partea dreapta unde este busonul de golire radiator, iese pe acolo putin, dar in timp scade nivelul! O problema pe care o mai am este ca imi face presiune pe instalatie! Nu imi baga ulei in vas si nici apa in ulei! Posibil sa fie radiatorul colmatat?! Masina este un opel corsa C 1.4 16 v 2006! Va multumesc
  • Csender Atila

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2018

  • Mesaj Privat
Pompa de apa am inlocuito cu una noua . o fi fost pompa sau numai garniturile, nu mai are importanta.banii tot mi iau luat.
De atunci nu mai curge.aceste scurgeri numai cu bani se rezolva.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR