Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • SIonutAlin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Salut am un astra h gtc 2008 si de fiecare data cand m.am uitat la ulei imi arata direct pe sarma ...trecea peste indicator cu vreo 5-10 cm peste....Smile) pe asta nu o inteleg..mentionez ca era foarte putin inclinata masina..
si inca ceva ..legat de consum carburant..am fc un traseu calarasi- bucuresti si am avut consum de max 7 l ( am mers si cu pilot automat), iar dupa ce am ajuns acasa (SECTOR 3 )..la o jum de ora dupa m.am dus pana.n sect6 si inapoi si am avut un consum de 19l e posibil asa ceva..? iar la jum de ora dupa ce am ajuns acasa( am resetat consumul in timpul mersului la BC1) m.am dus si pana.n auchan titan..si inapoi.....si la BC1 am avut 15,5 si la BC2 -17.5l Sad ..cum e posibil asa ceva ?Smile)) n.am avut niciodata si chiar am mers incet..mai normal ..de obicei de acasa si pana.n auchan titan aveam de max 10l cand mergeam mai tare ..si 8.5-9 l cand mergeam mai normal..si o singura data am scos 7.5 l ( acasa - auchan titan).. are cineva un raspuns la asa ceva..va rog ..! Revizia a fost facuta recent, acum o luna parca..schimb de ulei, toate cele..am uitat sa mentionez, la revizie mi.a spus ca e motorul e ceva murdar pe jos de ulei, ceva negreala...si mi.a spus sa spal motorul, posibil sa am vreo scurgere de ulei..nu poate sa.si dea seama ca e murdar..
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Ce motorizare ai? Diesel benzina? Daca este diesel are dpf? Daca are dpf poate intrase in regenerare, daca este benzinar trebuie verificat sonde bujii etc
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR