Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • adryan_gl

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Salut! Dețin un Opel Astra J Sports Tourer cumpãrat la începutul anului, are 156000 km...toate bune și frumoase pânã a început sã facã o figurã cãreia nu i-am dat de capãt...între timp, am observat cã problema apare în timpul regenerãrii...problema constã în faptul cã, la un moment dat în timp ce își face regenerare și merg mai turat cu ea într-o treaptã de vitezã mai micã, îmi apare în bord "overheated engine", temperatura apei urcã deodatã la 130 de grade și motorul cârâie foarte urât...obligat, în cazul ãsta, trag pe dreapta și opresc...prima datã când am ajuns la un service cu problema asta au scos o mufã, cred cã de la clapeta de accelerație, și motorul nu mai fãcea urât...au spus în prima fazã cã e de la ea, a doua zi mã sunã și îmi spun cã nu...am fost cu injectoarele la verificat și sunt în parametri...pânã la urmã, am plecat de acolo cu mașina funcționând, cu revizie și o regenerare forțatã fãcutã...cam la o lunã distanțã, aceeași problemã...cumpãrasem între timp un OBD ELM327...am scanat, mi-a dat eroare P2428, am ajuns la reprezentanțã, am schimbat un senzor de temperaturã pe DPF...și totuși am aceeași problemã, cu exact aceeași eroare...menționez cã, dupã ce șterg eroarea cu acel OBD, plec la drum fãrã probleme...mașina zici cã nu are nimic...pãreri de la voi?


MODEL: Astra J Sports Tourer 2015
MOTOR: A20DTH
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR