Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Mr.V

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Salut

Momentan am CD70 Navi cu GID, dar nu prea sunt satisfacut cu GPS-ul. As avea nevoie sa schimb GID pe CID, si sa am navigatie exterioara, dar sa pastrez si informatiile de bord + radio. Exista asa ceva? Eventual un CID aftermarket cu mai multe functii sau numai acea interfata care iti permite sa ai surse AUX? Subliniez, ca nu vreau sa schimb look-ul original al masinii, deci o unitate multimedia touch in loc de CD70 iese dine cuatie, mai ales ca acestea nu te prea ajuta can e vb de GPS, fiind situate mult mai jos de bord si unghiul de vedere este cam abrupt. Nemaivorbind ca atrag hotii  

Tind sprea aceea interfata, la care apoi se poate lega chiar si un stick cu android sau ceva, dar cumva ma astept ca sa existe un CID aftermarket cu functiile de baza + unele multimedia, pastrandu-se look-ul si operabilitatea. 

MS 

EDIT: m-ar interesa eventual o unitate multimedia aftermarket dar cu ecran/fata detasabil si eventual unghiular. 


MODEL: Astra 2006
Skip ads

  • cutienoua

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2009 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2016

  • Mesaj Privat
eu am avut un jvc 6 inch cu fata detasabila, dar ai dreptate sta cam jos.
nu avea gps,model mai vechi doar dvd.
am renuntat la el caci imi era lene sa scot mereu display-ul. acum am single din alpine. navigatia pe telefon,destul de rar apelez la ea.
  • Dragos Ene

  • Mesaje scrise: 379
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2007 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Salut,
A fost pe forum un topic in care, cineva a mutat CID/GID in plafoniera iar in locul acestuia o tableta. Face si contracost, am vazut anuntul pe OLX. Tot pe olx am gasit si varianta asta care nu presupune modificari https://www.olx.ro/oferta/na...-gps-IDciCo8.html
Parerea mea este ca, la astra h, telefonul in suport e cea mai buna varianta.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pune tel cu waze si dormi linistit, ieftin ca tel ai, aplicatia este free, te costa maxim suportul.
Pe vechituri te chinui sa gasesti harti noi, vezi ca trebuie schimbat cd, il gasesti zgaraiat...
Skip ads

  • Dan1979

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Am pus pe astra h Cd 70 navi si acum imi da Display Safe stie careva daca se poate inperechea cu displaiul daca nu am casetofonul original ?
  • dan costea

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 x14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2010

  • Mesaj Privat
da,se poate imperechea.Aveti nevoie de PIN de la masina si de la CD70 sh,si de Tech2.Nu va astepti sa fie prea iefina operatia de imperechere a navigatiei cu displayul.
  • lupan bogdan

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Bunã, adaug cã ai nevoie și de pinul la ecran altfel sã te vãd cum îl resetezi.... la Brașov te pot ajuta...


Ultima modificare facuta de lupan bogdan la Joi 29 Aug, 2019 8:03 am
  • Dan1979

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Am aflat . Sa imi functioneze si meniul pt cd 70 navi trebuie sa schimb displaiul tre sa iau un GID. Ms mult
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR