Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Crossland X
  • valentin.zorzonea

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Crossland X 2019 EB2DTS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2019

  • Mesaj Privat
buna ziua vreau sa stiu daca a mai avut cineva probleme cu climatizarea la mine se opreste brusc(inclusiv ventilatia) idiferent daca folosesc manual sau auto


MODEL: Crossland X 2019
MOTOR: EB2DTS
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
si nu ai remarcat cand si cum se opreste? un tipar ceva sau ce influenteaza oprirea asta brusca. sigur exista ceva...
cauta si ceva coduri de eroare la o diagnoza detaliata si eventual ceva parametrii
  • valentin.zorzonea

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Crossland X 2019 EB2DTS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2019

  • Mesaj Privat
am fost la radacini motors mi-au facut upgrade la soft,dar degeaba,face la fel am observat ca se intimpla cind este foarte cald in masina (a stat mai multe ore in soare)
  • deleted-137068

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Salutare! La fel se intampla si la mine la Crossland dupa ce a stat multe ore in soare, la peste 35 grade, se opreste brusc ventilatia sau turatia ventilalorului oscileaza , etc...am facut si eu o programare in service la Opel dar nu stiu daca vor reusi sa remedieze problema, ramane de vazut, cumva trebuie sa gaseasca o solutie la problema...
Mai sunt niste probleme cu aceasta masina, de exemplu este un curent de aer la butoanele de la usa sau la fanta de sub masca de la boxa, unde la modelul Inovation este si o lumina ambientala sau langa pedala de acceleratie pe tunelul median trec niste tevi foarte fiebinti ce incalzesc masca si iti infoca piciorul si creaza un disconfort termic, etc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Crossland X

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR